Rozwój zawodowy oraz zarobki projektanta mody 

0
1549
projektantka mody

Aby pracować jako projektant mody, wymagany jest przede wszystkim podłoże dydaktyczne oraz praktyczne. Jednak nie jest to temat na dzisiejszy artykuł. Tutaj dowiemy się, jakie są realia zatrudnienia oraz zarobki projektanta odzieży. Być może praca ta od dawna istnieje gdzieś na końcu naszych myśli. Być może okaże się, że ten lukratywny zawód będzie idealną pracą dla nas. W celu ułatwienia decyzji, poniżej przedstawione zostaną realia pracy oraz uogólnione zarobki, na które może liczyć projektant mody.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/projektant-odziezy-rozwoj-zawodowy-i-zarobki/

Realia zatrudnienia projektanta mody

Świeżo upieczony projektant odzieży od razu po studiach posiada głowę pełną pomysłów oraz ambicji. Przed takimi osobami drzwi stoją zawsze szeroko otwarte. Jakie są ich drogi? Pierwszym jest otworzenie własnego atelier. W takim miejscu projektant odzieży będzie mógł się skupić na swoich pomysłach. Może on realizować pomysły oraz stawiać na własne siły w poszukiwaniu osób zainteresowanych. Niestety, początkujący projektanci nie zawsze mogą liczyć na niezależność finansową. Takie rozwiązanie jest dobre dla projektantów odzieży, którzy osiągnęli już wcześniej renomę związaną ze swoim nazwiskiem. Innym ratunkiem jest rynek ubrań online. Dobra reklama, która w internecie nie jest droga, pozwala na dostrzeżenie nieznanej osoby oraz dotarcie do wielkiego grona odbiorców. Inną bezpieczniejsze są drogą jest zatrudnienie się w firmie odzieżowej. W takim miejscu jednak wizja artystyczne, chociaż są mile widziane, to często zderzają się z realiami rynku a uwagami zajmują się bardziej doświadczeni uczestnicy załogi.

Ile jest w stanie zarobić projektant odzieży?

Wszystko to zależy przede wszystkim od doświadczenia. Sukces oraz pewien rozgłos, który bardzo często ciężki jest do zdobycia, szczególnie na początku są pewną miarą stałej stawki, którą zarabiają projektanci odzieży. Można powiedzieć, że 5000 zł czeka na projektanta, który pracuje nad kostiumami używanymi w operze czy teatrze. Nieco więcej, ponieważ 5500 zł będzie zarabiał przeciętny projektant samodzielny miesięcznie. Na drugie tyle, ponieważ 10 000 może liczyć projektant z na pojedynczych zleceń od koncernu. Projektanci, którzy są znani z telewizji i posiadający już wyrobioną renomę mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 30 tyś złotych. 

Zobacz też: http://cinnabon.pl/zasada-projektowania-ubran-praca-projektanta-odziezy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here