Najlepsza karma dla psa – czemu warto jej szukać?

0
972
Najlepsza karma dla psa

Kupując żywność dla siebie i swojej rodziny wybierasz produkty budżetowe, czy starasz się selekcjonować propozycje od renomowanych producentów? Bez wątpienia warto się nad tym zastanowić, ponieważ w przypadku zwierząt powinniśmy postępować tak samo – w końcu należą one do naszej rodziny i powinniśmy traktować je tak samo.

Czy to znaczy, że karma dla psa ma znaczenie dla jego zdrowia i życia? Oczywiście, że tak i bardzo często dochodzi do tego, że ma ona wpływ  nie tylko długofalowy, ale również w krótkim wymiarze czasu, np. na samopoczucie czworonoga. Wybierz zatem produkty mądrze, by nie przejmować się

Skład najlepszej karmy

Odwracając opakowanie, znajdziesz składniki, które dana karma dla psa oferuje. Jak czytać te informacje? Należy w pierwszej kolejności zwrócić informację na rodzaj i ilość wypełniaczy węglowodanowych. Jeśli jest to najtańszy ryż i znajduje się on na pierwszym miejscu, istnieje bardzo duża szansa, że produkt jest raczej stosunkowo niskiej jakości. Następnie należy spojrzeć na kwestie związane z mięsem. Jeżeli jest to naturalne mięso wołowe, dziczyzna lub drób, możesz uznać, że karma jest dobrej jakości. Nie zapominaj jednak, że psy również mogą mieć alergie na poszczególne składniki odżywcze, dlatego jeśli czworonóg źle reaguje na konkretny element, należy do wyeliminować. Do dyspozycji są na szczęście takie propozycje jak karma dla psa z łososiem lub pozbawione mięsa.

Badania potwierdzone certyfikatami

Renomowane marki zazwyczaj starają się udowodnić, że są niedoścignione w kwestii jakości. Próbują udowodnić klientom, że ich karma dla psa jest najlepsza pod względem wyselekcjonowania poszczególnych składników, dlatego dbają o to, by zaprezentować interesantom najdłuższą listę imponujących certyfikatów potwierdzających jakość przez niezależne laboratoria. Zwróć zatem na to uwagę i porównaj także poszczególne dokonania, np. przy pomocy branżowych nagród i wyróżnień, które przyznawane są w wielu kategoriach.

Jaki ma to wpływ dla Twojego zwierzaka?

Jakimi produktami spożywczymi się żywisz? Czy kupujesz najtańszy asortyment z budżetowej linii, czy sięgasz po nieco lepszy skład, który zapewni Ci lepszy smak? Twój pupil nie może samodzielnie podjąć decyzję, ponieważ to właśnie Ty jesteś osobą odpowiedzialną za jego żywienie. Zadbaj więc o to, by karma dla psa gwarantowała dostęp do naprawdę dobrych składników, co zaoferuje mu także wyjątkowe walory smakowe. Dzięki temu jego samopoczucie poprawi się w mgnieniu oka – zaufaj naszemu doświadczeniu zdobywanemu przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here