Jak szukać żeby znaleźć – czyli jak znaleźć wymarzoną pracę w Lublinie?

0
938
praca

Chociaż położony w południowo-wschodniej części kraju Lublin jest miastem wojewódzkim, to pod względem dostępności do ciekawych ofert pracy wciąż daleko mu do ścisłej czołówki (tj. Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa czy też Gdańska). Jeśli więc zastanawiasz się, jak znaleźć dobrą pracę w Lublinie, koniecznie przeczytaj poniższe wskazówki.

Po pierwsze, zastanów się w jakiej branży na pewno nie chcesz pracować i od razu daj sobie spokój z aplikowaniem na powiązane z nią oferty. Jeśli więc np. jesteś osobą wyjątkowo nieśmiałą, to raczej nie odnajdziesz się na stanowiskach związanych z szeroko pojętą sprzedażą, gdzie wymagany jest bezpośredni lub telefoniczny kontakt z klientem. Nawet jeśli uda ci się przetrwać, to będziesz się po prostu męczyć, a to z kolei przełoży się na twoje wyniki (np. realizację planów sprzedażowych) – czyli na twoje zarobki. Już na wstępie zaoszczędź więc czas swój i rekruterów. Pamiętaj, że skuteczność w poszukiwaniach praca Lublin nie zależy wprost od ilości wysłanych aplikacji. Musisz to jeszcze robić mądrze.

Po drugie, zanim zaczniesz aplikować i z niemalże szaleńczym uporem wpisywać w wyszukiwarkę hasło „praca Lublin„, poświęć trochę czasu na przygotowanie swojego CV (szczególnie jeśli szukasz pracy w mediach czy też innych branżach, gdzie liczy się kreatywność). Zastanów się więc, w jaki sposób możesz przykuć uwagę rekrutera. Czas byle jakich CV już dawno się skończył. Jeśli nie masz pomysłu jak się do tego zabrać, poszukaj gotowych wzorów w internecie i postaraj się nimi zainspirować. Pamiętaj też, że przed wysłaniem CV dobrze jest je dać komuś do przeczytania i sprawdzenia. Samemu czasem trudno dostrzec literówki, niepotrzebne przecinki i inne błędy, które mogą zaważyć na tym, jak wypadniesz w oczach rekrutującego.

Po trzecie, pracy szukaj w internecie, ale i też wśród znajomych. Podzwoń, popytaj, zareklamuj się. Napomknij w mediach społecznościowych, że się za czymś rozglądasz. Zawsze może się zdarzyć, że ktoś cię poleci, abo chociaż podpowie, gdzie aktualnie potrzebują rąk do pracy.

Po czwarte, ustaw sobie powiadomienia o interesujących cię ofertach, na wybranych przez siebie portalach. Nie będziesz musiał/musiała co chwilę sprawdzać i wyszukiwać fraz „oferty pracy w Lublinie”, „praca w Lublinie” itp.- oferty będą wpadać na twoją skrzynkę pocztową i już.

Po piąte, nie poddawaj się. Poszukiwanie pracy bywa ciężkie i męczące.

Jednym udaje się ja znaleźć niemalże od razu, inni szukają czasem miesiącami. Jeśli zaliczasz się do tej drugiej grupy zastanów się, czy twoje CV nie ginie pośród tysięcy innych, bo nie wyróżnia się niczym szczególnym, czy też może aplikujesz po prostu na stanowiska, gdzie wymagane jest wykształcenie lub doświadczenie, którego nie posiadasz. Poszukaj wśród znajomych (i ich znajomych) jakiegoś rekrutera, który podpowie co trzeba zmienić, by lepiej się zaprezentować i jak skuteczniej aplikować. Pamiętaj też, że najważniejsze to stale próbować, ale zamiast skupiać się na ilości, warto zastanowić się nad jakością. Aplikuj więc mądrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here