Niezależnie od tego, czy pracujemy z pasji czy obowiązku, długość poświęconego czasu na pracę jest dosyć duża. Zakładając, że przeciętny Polak pracuje 40 godzin tygodniowo, między 20 a 65 rokiem życia, przy odliczeniu dwóch tygodni urlopu rocznie, łączny czas spędzony w pracy wynosi 90 360 godzin. Jest to około 10 lat życia. Najlepszym sposobem na to, żeby ten czas ubiegał z codziennym uśmiechem na ustach jest robienie tego, co się kocha. Co w przypadku, kiedy nasza praca nie przynosi nam satysfakcji? Czy powinno się ją zmienić? Kiedy jest na to najlepszy moment? Odpowiadamy!
Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/kiedy-zmienic-prace-ujawniamy-kiedy-musisz-to-zrobic/
Czym jest praca?
Według szkockiego myśliciela i filozofa Adama Schmitha: ,,Roczna praca każdego narodu jest funduszem, który zaopatruje go we wszystkie rzeczy konieczne i przydatne w życiu, jakie ten naród rocznie konsumuje, a które stanowią bądź bezpośredni wytwór jego pracy, bądź też to, co nabywa za ten wytwór od innych narodów.” Cytat XVII-wiecznego filozofa odpowiada współczesnej kategorii produktu krajowego brutto. Z kolei Karol Marks w rękopisach ekonomiczno-filozoficznych z 1844 roku opisał, że najważniejszą formą uczestnictwa człowieka w społeczeństwie jest praca, czyli proces który umożliwił wyjście ze stanu zwierzęcości. Obaj panowie jednak podkreślili istotę pracy w życiu człowieka. Ważne jest więc, abyśmy pracowali z pasją.
Kiedy jest czas na zmianę pracy?
Powodów zmiany pracy może być dużo. Najczęściej związane są jednak ze złą atmosferę, brakiem satysfakcji, czy pragnieniem rozwoju. Takie oznaki dobitnie pokazują, że Nadszedł czas na zmianę pracy. Kiedy myślimy o pracy i na samą myśl jesteśmy zdenerwowani, to najlepszy czas, aby ją zmienić. Do znienawidzonej pracy idziemy przybici. Takie emocje są poprzedzone różnymi wydarzeniami w miejscu pracy, które doprowadzają nas do takiego stanu. Im dłużej jesteśmy otoczeni taką sytuacją, tym bardziej myślimy o zmianie podjęcie odpowiednich kroków.
W jaki sposób bezpiecznie zmienić pracę?
Nie wiem w pracy powinniśmy przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli posiadamy oszczędności dochód pasywny jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, Lecz kiedy tego nie mamy, to i tak możemy zmienić pracę bezpiecznie przestrzegając kilku ważnych zasad. Podstawą jest zapewnienie sobie ciągłego dochodu. Za wszelką cenę powinniśmy unikać długotrwałego braku pracy, ponieważ wiąże się on z brakiem pieniędzy. Zmieniamy pracę dopiero po podpisaniu umowy z nowym pracodawcą. Nie powinniśmy rezygnować z niej, kiedy nie mamy ustalonego planu B. Nigdy nie wiadomo czy w ostatniej chwili coś się nie zmieni i nowy pracodawca zrezygnuję z naszej kandydatury. Nie mówmy też głośno o zamiarach zmiany pracy w dotychczasowym miejscu zatrudnienia.
Zobacz też: http://www.mooseart.pl/motywacja-jak-ja-znalezc/