W świecie cząsteczek i atomów

0
1031
W świecie cząsteczek i atomów

Chemia to niezwykle fascynująca dziedzina nauki. Zajmuje się ona bowiem naturą i właściwością wszystkich substancji, które nas otaczają. To świat cząsteczek i atomów, tak bardzo fascynujący i pociągający. To nauka o nieograniczonych możliwościach, która – jak żadna inna – otwiera nasze oczy na otaczający nas świat. To także odkrywanie niezliczonych tajemnic, skrytych przez świat przyrody oraz długie godziny, spędzone w laboratorium. Czyli coś, co tygrysy lubią najbardziej. Jeśli się z tym nie zgadzasz, przerwij lekturę. Jeśli natomiast w pełni identyfikujesz się z każdym przyszłym absolwentem studiów chemicznych, czytaj dalej. Bo chemia to kierunek właśnie dla ciebie. Pod warunkiem, że masz ku temu predyspozycje – czyli, przede wszystkim, umysł ścisły. Nie są to bowiem w żadnej mierze studia dla humanisty. Jeżeli zatem pociąga cię magiczny świat cząsteczek i atomów, a pasję swoją chcesz przekuć na karierę zawodową – nie zastanawiaj się dłużej. Wybierz studia na kierunku chemii.

A kariera zawodowa po takich studiach potrafi rozwinąć się wręcz błyskawicznie. Studia chemiczne bez wątpienia dadzą ci wiele możliwości zatrudnienia. Na przykład w jednostkach badawczych, w przemyśle chemicznym czy kosmetycznym, a także w sekcjach ochrony środowiska. Możliwości jest naprawdę wiele, gdyż wiedza ogólna z dziedziny chemii pozwoli ci znaleźć zatrudnienie w naprawdę wielu sektorach.

Jak możesz dostać się na chemię? Odpowiedź jest niezwykle prosta. To matura. Egzamin dojrzałości, a na nim takie przedmioty, jak język obcy, chemia – rzecz oczywista, fizyka i astronomia, matematyka, biologia oraz informatyka. Nie wszystkie oczywiście, bo każda uczelnia patrzy na co innego. Tak jednak z grubsza prezentuje się zestaw rekrutacyjny.

Studia chemiczne to prawdziwy zastrzyk bogatej wiedzy. Absolwent tego kierunku powinien mieć bowiem rozeznanie w zakresie ogólnych zagadnień chemii, które opierają się na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych. Mało tego. Potrafi także analizować, charakteryzować i stosować w bezpieczny sposób wyroby chemiczne, postępować z odpadami oraz promować zrównoważony rozwój. To nie wszystkie umiejętności, a jedynie ich część. Widać więc wyraźnie, że studia chemiczne dają – poza ogromem wiedzy – mnóstwo satysfakcji oraz doskonałe możliwości zawodowe.

Gdzie można studiować chemię? Na wielu uczelniach w całej Polsce, takich jak Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz wiele, wiele innych. Jakich? Odpowiedź znajdziesz pod hasłem „chemia studia”. To takie proste!

http://www.trenujsukces.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here