Rozliczanie PITów

0
1641
PIT 37 online

Ciężko będzie zaprzeczyć i podać ku temu logiczne argumenty, jeśli stwierdzimy, że praca pochłania zdecydowaną większość życia sporej części ludzi.

Wraz z rozwojem technologii, jak i również innych dziedzin, zmieniają się trendy, potrzeby, nasze tradycje, czy wyuczone zachowania. W życiu codziennym mamy coraz mniej czasu na sen, przyjemności czy pasje, ponieważ praca skutecznie sprawia, że obowiązki stają się głównym i często jedynym aspektem naszego dnia.

Technologia sprawiła, że wraz z nią rozwinęło się wiele nowych profesji, branży i zawodów, które możemy wykonywać. Jeszcze niedawno prawdopodobnie nikomu nie przeszłoby przez myśl, że niedługo będzie istniał taki zawód jak youtuber. Influencerów jest coraz więcej, często właśnie ten typ pracy staje się dla wielu młodych ludzi czymś, co w przyszłości chcieliby osiągnąć. Bycie influencerem jest coraz częściej stawiane na równi z osiągnięciem sukcesu.

Prawdopodobnie nikogo nie dziwi taki obrót sprawy – przyjęło się przecież, że tak zwane wolne zawody mogą pracować wtedy, kiedy chcą, bo sami ustalają sobie godziny. Praca w domu jest dla wielu szczytem marzeń. Prawdopodobnie każdy introwertyk czułby się fantastycznie, gdyby mógł pracować w domu i kontaktować się z ludźmi głównie za pomocą skrzynki mailowej lub komunikatora udostępnianego przez media społecznościowe.

PIT-37

Okazuje się jednak, że taka praca oprócz plusów ma również liczne minusy. Influencerzy, czy też po prostu ludzie, którzy pracują jako „wolni strzelcy” są często właścicielami swojej własnej jednoosobowej działalności gospodarczej. Prawdopodobnie nie trzeba nikomu tłumaczyć, że posiadanie własnej firmy oprócz tego, że przez wielu jest uważane za prestiżowe, jest również ogromnym obowiązkiem, często zabierającym o wiele więcej czasu niż praca na etacie u pracodawcy, który tymi wszystkimi aspektami działalności gospodarczej, zajmuje się sam – czego nie widzimy.

Niestety w momencie, kiedy jesteśmy swoimi własnymi szefami, obowiązek ten spada na nas, czyniąc z nas poniekąd niewolników systemu, w którym się znaleźliśmy. Tak jak samo wykonywanie zleceń nie stanowi dla „wolnych strzelców” problemu – jest to w końcu ich praca – tak prowadzenie działalności gospodarczej często prowadzi do wielu nieprzyjemności lub nudnego spędzania wielu godzin nad papierami dotyczącymi firmy.

Jako pracownicy etatowi również jesteśmy zmuszeni raz w roku usiąść nad papierami, które dla wielu mogą wydawać się nie zrozumiałe. Zastanawiamy się wtedy, jak rozliczyć PIT 37 online i czy aplikacja webowa, portal podatkowy Twój e-PIT mógłby nam pomóc w rozliczeniu PIT online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here