Jak wybrać schody na strych?

0
1204

Strych to bardzo praktyczna część każdego domu, gdyż zazwyczaj mieści się w nim wszystkie niezbędne przedmioty, które nie są używane na co dzień. Wiele osób ma spory dylemat, jak wybrać schody na strych, aby zajmowały one mało miejsca, a przy tym były komfortowe i w pełni bezpieczne.

Aby zapoznać się z dostępnymi modelami warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład dostępne rodzaje schodów strychowych bądź najpopularniejsze modele schodów strychowych. W wynikach wyszukiwania pojawią się ponadczasowe produkty pochodzące od znanych producentów oraz wiele ciekawych rozwiązań na niebanalne schody strychowe.

Doskonałym rozwiązaniem są schody wyciągane, które ukryte są w suficie mieszkania. W razie potrzeby należy jedynie otworzyć klapę i za pomocą specjalnego uchwytu rozciągnąć schody. Taka wersja zajmuje bardzo mało miejsca i jest niezwykle praktyczna, dzięki czemu doskonale sprawdza się nawet w bardzo małych i nieustawnych mieszkaniach.
Najczęściej tego typu schody wykonane są z naturalnego drzewa, dzięki czemu cechuje je wytrzymałość, trwałość i odporność na różnorodne szkodliwe czynniki. Jedynym ich minusem najczęściej jest brak poręczy i balustrad.

Takie modele dostępne są od ręki w wielu marketach budowlanych i sklepach internetowych. Ich koszt w zależności od wybranego modelu mieści się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Komu zlecić zamontowanie schodów strychowych?

Montaż schodów strychowych warto zlecić jednak specjalistom, którzy wykonają go w sposób profesjonalny, przy wykorzystaniu najnowszych urządzeń i innowacyjnej technologii. Dzięki temu zachowają one niezmienny wygląd przez wiele lat.

Innym rozwiązaniem jest zamówienie schodów na indywidualny projekt w pobliskiej pracowni stolarskiej. Specjalista wykona projekt według konkretnych potrzeb klienta. Po akceptacji rozpoczyna się proces produkcji. Czas realizacji takiego zamówienia wynosi od kilku do nawet kilkunastu dni roboczych.

Montaż najczęściej jest darmowy, co jest niewątpliwie ogromną zaletą. Po upływie czasu schody drewniane można bardzo szybko odnowić, wystarczy je odrobinę wyszlifować i dokładnie pomalować kilkoma warstwami odpowiedniego preparatu, który chroni drewno.

Farby do drewna występują w wielu kolorach. Dostępne są one w profesjonalnych sklepach z artykułami malarskimi, w znanych marketach ogrodniczych i wielu renomowanych sklepach internetowych. Warto ją nakładać przy pomocy niezbyt szerokiego pędzla bądź małego wałka malarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here