Pierwszy spacer z noworodkiem jesienią – jak się przygotować?

0
2017

Pierwszy spacer z noworodkiem to ważna chwila i niepowtarzalne wydarzenie szczególnie dla młodych rodziców. I choć Maluszek jest już po pierwszej wizycie na świeżym powietrzu, – kiedy to został przeniesiony ze szpitala do auta, a potem do domu – nie ma to nic wspólnego z prawdziwym rodzicielskim spacerem. Do tego trzeba poczynić pewne przygotowania, choć z pewnością wyprawa nie powinna być ani zbyt długa, ani odległa.

Kiedy na pierwszy spacer

Jeśli aura jest dobra, noworodek może wyjść na spacer w każdej chwili. Dotyczy to jednak pór roku takich jak wiosna lub lato. W czasie zimniejszych okresów warto poczekać nawet 2 tygodnie, aż Maluszek nieco podrośnie. W tym czasie możesz „werandować” go na balkonie, a właściwie z początku przy otwartych drzwiach balkonowych, a potem po kilka minut na zewnątrz. Jeśli temperatura spadnie poniżej -10 st. C lepiej zostać jeszcze w domu i poczekać na ocieplenie.

Wyposażenie wózeczka

Latem i wiosną raczej nie ma problemu z tym, jak otulić maluszka w wózeczku. Jesienna i zimowa aura wymaga już pewnych przygotowań. Noworodka nie wolno przeziębić, dlatego powinien leżeć w ciepłym, wodoszczelnym i wiatrochronnym śpiworku. Dobrze, jeśli śpiworek będzie miał kapturek, aby opatulić także główkę Maluszka. Szeroki wybór śpiworków znajduje się na stronie sklepu internetowego dla dzieci Bobomio.

Pierwszy spacer nie będzie trwał długo i jest wielce prawdopodobne, że niemowlę prześpi całą tą wyprawę. Niemniej jednak warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które każdy rodzic powinien mieć zawsze pod ręką nim jego dziecko nie ukończy pół roku. To oczywiście pieluszka na zmianę i mokre chusteczki. Jeśli Maluszek ssie smoczek, zapakuj go w wygodne etui i również miej przy sobie. Do spakowania kilu podstawowych rzeczy świetnie sprawdzi się organizer do wózka. Zajmuje mniej miejsca niż torba, jest wygodny i bardzo praktyczny. We wspomnianym już sklepie bobomio znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów.

Dobra ochrona to podstawa

Kiedy planujesz spacer w chłodniejsze lub bardziej wietrzne dni, pamiętaj o ochronie skóry noworodka. Dobrze opatulony malec prawdopodobnie będzie miał odkrytą jedynie twarz, ale właśnie ją warto posmarować kremem ochronnym dla małych dzieci. Zwróć uwagę, by wybrać kosmetyki naturalne, które nie uczulą dziecka i nie podrażnią młodej skóry. Jeśli nie masz pewności, co do składu kosmetyku, po prostu kupuj w pewnych sklepach, oferujących produkty wyłącznie naturalne i bezpieczne dla dziecka. W bobomio.pl będziesz mieć pewność, że wybór jest właściwy, nawet wówczas, gdy nie przeczytasz składu produktu.

Wygoda dla rodziców

Jeśli planujesz jesienny lub zimowy spacer z pierwszym dzieckiem, to być może nie wiesz jeszcze, co najbardziej doskwiera rodzicom podczas takich wypraw. To zimno, które dopada ręce, trzymające poręcz wózka. Żadne grube rękawiczki nie mogą równać się z ciepłą mufką do wózka, dlatego jeśli planujesz dłuższe spacery, koniecznie zapoznaj się z szeroką ofertą tych wygodnych i praktycznych gadżetów.

Pierwszy spacer z noworodkiem to z pewnością duże wydarzenie, ale dość krótka wyprawa. Najważniejsze by maluszkowi było ciepło i przytulnie. Z czasem, gdy spacery nieco się wydłużą, sama zorientujesz się, co jeszcze warto ze sobą zabrać, by usprawnić sobie opiekę nad niemowlakiem i sprawić, że spacery będą przyjemnością, a nie stresującym wysiłkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here