Jelitówka u małych dzieci

0
1295
Jelitówka u małych dzieci

Jelitówka, inaczej grypa żołądkowa, to stan chorobowy podczas którego dzieciom doskwiera szereg dolegliwości natury gastrycznej. Jelitówki są bardzo popularne wśród małych dzieci, zwłaszcza tych chodzących do żłobka lub przedszkola. Powodują je wirusy, które bardzo łatwo roznoszą się w dużych skupiskach ludzkich. W żłobkach i przedszkolach takie wirusy potrafią krążyć bardzo często i w wydłużonych okresach czasu.

Do głównych dolegliwości związanych z jelitówką można zaliczyć: rozwolnienie, wymioty, gorączkę, ogólne złe samopoczucie chorego. O ile w czasie pieluszkowania lub samodzielnego korzystania z toalety grypa żołądkowa jest w miarę do opanowania, to u dzieci, które właśnie odstawiają pieluszki może być bardziej problematyczna. Warto wówczas przygotować się na zmianę taktyki i częstsze używanie pieluszek, ponieważ dziecko nie będzie jeszcze wystarczająco kontrolować swojego organizmu.

Kiedy u dziecka wystąpi jelitówka, na pewno powinno być odizolowane od innych dzieci. W taki sposób poczynimy starania, aby nie roznosić dalej choroby wśród rówieśników.

Ile trwa jelitówka? Standardowo grypa żołądkowa trwa kilka dni. Jednak ze względu na wysoki stopień zarażalności, dziecko może chorować nawet kilkakrotnie, zarażając się w kółko od swojej grupy żłobkowej lub przedszkolnej. W ten sposób jelitówki mogą trwać u jednego dziecka nawet kilka tygodni.

Jak leczyć jelitówkę? Najlepiej podczas choroby spożywać odpowiednie suplementy. Sprawdzą się tutaj środki na odbudowę flory jelitowej działające na zasadzie popularnej Smecty, ale przeznaczone dla małych użytkowników. Podczas jelitówki warto też podawać dziecku rozpuszczone w wodzie elektrolity. Można je popijać spontanicznie przez cały dzień. Ważne jest też, aby dziecko spożywało sporo wody i zachowało lekkostrawną dietę, która nie będzie obciążać systemu pokarmowego.

Choć u większości dzieci jelitówka przychodzi i znika, jej powikłania mogą być zauważalne jeszcze przez kilka tygodni, kiedy dziecko już oficjalnie nie zaraża, ale jego przewód pokarmowy dalej się regeneruje.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzelewy
Następny artykułIle kalorii ma arbuz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here