Ile kalorii ma arbuz?

0
1155
Ile kalorii ma arbuz?

Arbuz to jeden z najbardziej pożądanych owoców letnich. Dzieje się tak z kilku powodów. A jednym z nich jest oczywiście pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zacznijmy jednak od tego, co sprawia, że tak go lubimy. Soczystość, która gasi pragnienie, fantastycznie komponuje się w nim ze słodkim smakiem. Trudno jest ten smak odnaleźć w innych owocach, nawet zbliżonych w linii genetycznej. Subtelność tego smaku sprawia, że arbuzy kochają właściwie wszyscy i małe dzieci, i osoby starsze.
A ile kcal ma arbuz? I tutaj wiele osób może się pozytywnie zaskoczyć. Bo jak się okazuje, chociaż jest tak bardzo słodki, w jego stu gramach mieści się zaledwie 30,4 kcal. O wiele więcej natomiast jest w nim witamin i korzystnych dla organizmu związków organicznych. Wśród tych najbardziej znanych, na szczególną uwagę zasługuje potas i magnez. Te dwa pierwiastki bardzo szybko tracimy latem, kiedy szybko się męczymy i pocimy. Arbuz uzupełnia je niemal natychmiast, wspomagając prawidłową pracę naszych mięśni, a także układu nerwowego. Co więcej, zawarte w nim witaminy uzupełniają powstające w ciepłe dni wszelkie ich niedobory. Nie tylko więc gasimy pragnienie, ale też odżywiamy organizm.
Mówiąc o arbuzie, nie sposób nie wspomnieć też o przeciwutleniaczach oraz licznych aminokwasach. To wszystko sprawia, że owoc jest latem tak powszechnie polecany.
A czy służy on kontroli masy ciała? Zdecydowanie. Chociaż główne jego związki to węglowodany, nie wszystkie przyswajane są przez organizm. Co więcej, należy pamiętać, że arbuz to owoc niezwykle wodnisty. Szybko napełnia żołądek, sprawiając, że uczucie głodu jest zaspokajane już po pierwszym grubszym plasterku owocu. Nie trzeba wcale zjeść go dużo, aby poczuć nasycenie. Niewielkie jest więc ryzyko, że jedząc arbuzy zaczniemy na wadze przybierać. Oczywiście jak ze wszystkim, także z arbuzami powinniśmy zachować pewną ostrożność. Nic w nadmiarze nie jest dla nas odpowiednie. One są doskonałym uzupełnieniem diety, ale nie powinny być jest jedynym, czy głównym produktem.

http://www.przygotowany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here