Jak zostać strażakiem?

0
1397

Pokolenia się zmieniają, ale marzenia dzieci w wielu kwestiach pozostają takie same. Kilkadziesiąt lat temu wyobraźnię najmłodszych o zawodzie strażaka pobudzała niewielka książeczka. Obecnie jest to Sam. Odważny bohater animacji staje się także jednym z bardziej rozpoznawalnych elementów popkultury nie tylko dla dzieci. Strażak Sam oczywiście pojawia się w grach, książkach, na zabawkach czy też ubraniach, a jego przygody stają się doskonałym punktem wyjścia do budowania własnych historii, jak ratuje się czyjeś życie czy też majątek.

Dla chłopców i dziewczynek

Strażak Sam staje się ulubionym bohaterem zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Te pojawiają się również w samej bajce i stanowią świetne podkreślenie, że zawód ten jest dostępny dla każdego. Ważniejsze bowiem okazują się predyspozycje, siła, odwaga oraz umiejętność ryzykowania własnego życia dla kogoś. Dlatego właśnie sama bajka jest rewelacyjnym przykładem, jak zaplanować przyszłość, a także jak istotna jest przyjaźń i współpraca. Poza określonymi cechami strażak Sam wyposażony jest również w profesjonalny ubiór, akcesoria, dostępne pojazdy i całe strażnice dają szansę na niezwykle ciekawą zabawę oraz tworzenie kreatywnych historii. W sklepach znaleźć można cały szereg zabawek z motywami strażackimi, ale nie ma się co dziwić, że większość z nich wykorzystuje tak dobrze znany wizerunek Sama.

Bohater dla każdego

Strażak Sam niewątpliwie jest jednym z tych bohaterów kreskówek, o którym możemy powiedzieć, że jest godny zaufania. Dlatego też i dzieci, i rodzice chętnie sięgają po te zabawki, które wykorzystują znany wizerunek. Pracownik remizy strażackiej w Pontypandy zawsze i każdemu udziela pomocy, zawsze też wspiera swoich przyjaciół. Jego niezwykłe bohaterstwo sprawia, że najmłodsi, i ci nieco starsi nie tylko chętnie zasiadają przed telewizorami, ale również wybierają charakterystyczne zabawki z motywami z animacji. To okazja, by naśladować Sama, a szereg akcesoriów strażackich tylko tę zabawę uatrakcyjni. Powodzeniem cieszą się na przykład gaśnice, kaski, ale też całe czerwone stroje. To właśnie ten kolor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów. Oczywiście sam strój najchętniej ubierany jest na bale karnawałowe w przedszkolach i szkołach, ale sprawdzi się także w domowym zaciszu. Popularnością cieszą się strażackie pojazdy, bazy z szeregiem różnych funkcji, efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Takie całe zestawy strażackie to doskonały pomysł na prezent. Nie tylko pokazują, jak wygląda praca strażaka, ale również dają szansę wyobraźni, by tworzyła własne historie. Wtedy wielki pożar, ratowanie kogoś, udzielanie pomocy mogą być wielką przygodą.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.humbi.pl/pol_m_Lista-kategorii_Ulubiony-Bohater_Strazak-Sam-257.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here