Czy do redukcji masy ciała wystarczy dobra dieta?

0
1490

Redukcja masy ciała i odchudzanie się to bardzo częsty wysiłek podejmowany przez wiele osób. Równie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy do redukcji masy ciała wystarczy jedynie dobra dieta, czy trzeba wykonywać ćwiczenia i wysiłek fizyczny. Odpowiedź na to pytanie, przydatne porady i wskazówki na temat skutecznego tracenia masy ciała prezentujemy w dalszej części artykułu.

Teoretycznie można odchudzać się bez ćwiczeń

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy do redukcji masy ciała wystarczy sama dieta, najpierw należy przeanalizować proces chudnięcia i gubienia zbędnych kilogramów. Jest to nic innego jak użytkowanie większej ilości kalorii (zapasów z tkanki tłuszczowej), niż dostarczamy organizmowi. Teoretycznie, jeśli będziemy na diecie, która dziennie dostarczy ok. 2000 kalorii, a nasz wysiłek fizyczny będzie wynosił i pobierał 3000 kalorii dziennie, będziemy tracić 1000 kalorii. Teoretycznie jest to możliwe, gdy będziemy przy odpowiedniej diecie dostarczać małą ilość kalorii w produktach, które będą zawierały odpowiednio dużo substancji odżywczych potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Dobrym rozwiązaniem może być wybór np. cateringu dietetycznego i dostarczanie ściśle określonej liczby kalorii. W takiej opcji odchudzania się może pomocna być porównywarka cateringów Dietly w której wybierzemy odpowiednią dietę do naszego celu np. niskokaloryczną w renomowanej firmie w naszej okolicy. Dieta, która zapewni nam odpowiednio dużo siły do funkcjonowania, będzie zdrowa oraz bezpieczna i przygotowywana przez specjalistów, ale nie będzie miała bardzo dużej ilości kalorii. W takim stanie nasz bilans kalorii będzie ujemny i powoli będziemy tracili na wadze. Minusem tego rozwiązania jest powolna utrata wagi lub ew. złe nasze samopoczucie spowodowane ujemnym bilansem kalorii.

Ćwiczenia przyspieszają cały proces

Drugą opcją jest odchudzanie się, które uwzględnia dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Jest to zdecydowanie lepszy sposób odchudzania się, który ma wiele plusów. Przy stosowaniu ćwiczeń, możemy dostarczać do organizmu większą ilość kalorii, a tym samym większe ilości substancji odżywczych. Da nam to siłę na wykonywanie ćwiczeń, które mogą spalić np. o 1000 kalorii dziennie więcej. Aktywność fizyczna zapobiega również efektowi jojo oraz poprawia nasze ogólne fizyczne, oraz psychiczne samopoczucie. Ćwicząc, spalimy zatem więcej kalorii i będziemy mogli redukować masę ciała w sposób szybszy i efektywniejszy.

redukcja masy ciała

Czy do redukcji masy ciała wystarczy jedynie dobra dieta?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale prawdopodobna. Dobra dieta z pewnością pomoże nam schudnąć i zmniejszyć masę ciała, ale stosowanie ćwiczeń w powiązaniu z dietą będzie przynosiło dużo lepsze rezultaty. Dobra i odpowiednia dieta np. wybrana w cateringu dietetycznym jest również podstawą odchudzania się, o czym nie wolno zapominać i jednym z najważniejszych elementów w naszych staraniach o utratę zbędnych kilogramów. Sama dieta może być opcją, jeśli mamy do redukcji jedynie kilka kilogramów oraz nie lubimy ćwiczyć czy nie mamy na to czasu. Wyrobienie odpowiednich nawyków i zdrowe odzywanie się przyniesie wtedy swoje rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here