Ile trwa poród

0
1099
Ile trwa poród

Poród i ciąża to niesamowite doświadczenie. Wiele kobiet bardzo chce urodzić potomka, a kiedy nie mogą zajść w ciążę, rozpaczają i zadręczają się z tego powodu.
Poród, choć bolesny jest świadomą decyzją wielu kobiet. Pokazuje to, jak wielka potrafi być miłość matki do własnego dziecka, którego tak naprawdę jeszcze nie widziały i nie wiedzą jakim będzie człowiekiem. Mama kocha swoje dziecko najbardziej na świecie i uważa je za wielki skarb i tak też traktuje.

Można urodzić na dwa sposoby: siłami natury lub podczas cesarskiego cięcia. Poród silami natury ma wiele zalet, ale czasem nie ma możliwości, żeby dziecko przyszło na świat w ten sposób. Może tak być jeśli jest wyjątkowo duże i widać to podczas badania USG, albo kiedy matka ma problemy zdrowotne, które są przeciwwskazaniem do porodu naturalnego.

Ile trwa poród? Zależy kiedy zaczniemy liczyć czas jego rozpoczęcia. Jeśli bierzemy pod uwagę już pierwsze skurcze, które odczuwamy jeszcze w domu i czas, kiedy jedziemy do szpitala okaże się, że poród może trwać kilkanaście godzin.
Niektóre kobiety jednak czują skurcze dwie godzinki przed porodem, stają się one dość mocne i zapowiadają rychły poród. Sama akcja porodowa jest dość szybka i zapamiętuje się ją na całe życie, ponieważ towarzyszy jej mnóstwo emocji.

Kiedy skurcze są już naprawdę częste i bardzo bolesne, przyjdzie czas na parcie, które zwiastują moment pojawiania się smyka na świecie. Warto odpowiednio przygotować się do porodu i nie panikować. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Trzeba pamiętać, że te wyjątkowe wydarzenia towarzyszą większości kobiet i nie trzeba rozpaczać nad własnym losem, ale skupić się na korzyściach, które to za sobą niesie. Dzieci potrafią być uciążliwe i sprawiać wiele kłopotów, ale są naszym celem i chcemy je wychowywać jak najlepiej potrafimy. Poród jest tylko częścią kłopotów, które pojawią się w związku z wychowywaniem dzieci, ale warto patrzeć na nie jak na wyzwania, które można pokonać i cieszyć się urokami macierzyństwa, ponieważ ma ono wiele barw.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here