Ile kosztuje uśpienie psa

0
15275
Ile kosztuje uśpienie psa

Uśpienie psa to to ostateczne rozwiązanie, w przypadku gdy zwierze cierpi na nieuleczalne choroby bądź na skutek wypadku doznało bardzo poważnych urazów. Najczęściej psy zapadają na choroby nowotworowe i choroby wynikające z ich sędziwego wieku.
Zdrowe psy mogą być uśpione jedynie w sytuacji gdy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, na przykład wykazują zbyt dużą agresję w stosunku do innych zwierząt lub opiekunów.
W żadnym wypadku nie można uśpić zwierzęcia jedynie ze względu pozbycia się go. Również weterynarz nie może uśpić psa bez wyraźnych powodów.
Leczenie czworonogów jest niestety bardzo kosztowne. Regularne podawanie leków, wykonywanie niezbędnych badań i częste wizyty u lekarza weterynarii niekiedy pozbywają właściciela wszystkich oszczędności. Powszechną praktyką jest w tej sytuacji zaniechanie leczenia i poddanie psa eutanazji, gdy stan czworonoga jest bardzo poważny. Najczęściej na takie rozwiązanie znaczny wpływ mają również ceny badań i wszelkich zabiegów.
Najtańsza konsultacja u lekarza weterynarii wraz z badaniem kosztuje około 50 złotych, a najdroższe badania mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
Wszystkie te czynniki niestety sprawiają, że właściciel prędzej czy później zaczyna zastanawiać się ile kosztuje uśpienie psa.
W zależności od wybranego gabinetu koszt uśpienia zwierzęcia mieści się w przedziale od 50 do około 80 złotych. Dodatkowo, jeśli ma dojść do utylizacji za 10 l odpadów medycznych należy zapłacić około 40 złotych.
Należy pamiętać, że nie można zwierzęcia pozbywać życia bez konkretnych powodów. Nie można również zabijać psa samodzielnie, w sposób niehumanitarny.
Za zabicie bądź znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do roku, bądź kara grzywny. Za zabicie psa bądź znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do dwóch lat więzienia lub kara grzywny. Najczęściej sąd może również dodać opłatę w wysokości nawet do 2500 złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami lub na inny cel związany z ochroną zwierząt.

http://www.czasabsolwenta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle trwa poród
Następny artykułPrzelewy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here