Baby shower – kiedy organizować, jak się przygotować?

0
1667
Baby shower – kiedy organizować, jak się przygotować

Baby shower to przyjęcie z okazji nadchodzących narodzin dziecka, przygotowywane przez najbliższe przyjaciółki i rodzinę przyszłej mamy. Świętowanie wydarzenia zwykle odbywa się niedługo przed rozwiązaniem ciąży. Przed organizacją warto obliczyć termin porodu i wybrać optymalne miejsce spotkania.

Kiedy zorganizować baby shower?

Baby shower to przyjęcie organizowane z okazji nadchodzących narodzin dziecka, przygotowywane najczęściej przez najbliższe przyjaciółki i rodzinę przyszłej mamy. Tego typu spotkanie stanowi okazję do zebrania informacji przez ciężarną gospodynię imprezy od doświadczonych w macierzyństwie koleżanek na temat wychowywania dzieci czy potrzebach świeżo upieczonych rodziców. Zwykle umożliwia ono również skompletowanie wyprawki dla dziecka z podarunków przyniesionych od gości. Baby shower to także miło i aktywnie spędzony czas, zrelaksowanie się i dzielenie się radością z bliskimi. Decydując się na organizację takiego przyjęcia należy wybrać odpowiedni moment. Aby nie przegapić terminu porodu lub nie zorganizować spotkania zbyt wcześnie, warto skorzystać ze specjalnego algorytmu matematycznego umożliwiającego ustalenie daty narodzin dziecka.

Kalkulator terminu porodu to narzędzie pozwalające oszacować wiek ciąży i przybliżony termin jej rozwiązania. Uzupełniając rubryki kalkulatora dostępnego online o niezbędne do obliczeń dane bądź korzystając z krótkiego wzoru matematycznego, można zorganizować baby shower w formie niespodzianki lub zaplanowanego wydarzenia. Świętowanie zazwyczaj odbywa się niedługo przed porodem, zanim przyszli rodzice zostaną pochłonięci obowiązkami związanymi z opieką nad noworodkiem. Optymalnym okresem jest III. trymestr, kiedy ciąża jest stabilna, a przyszłej mamie nie dokuczają charakterystyczne objawy pojawiające się na jej początkowym etapie. Dobrze jednak wcześniej obserwować ciężarną przyjaciółkę pod kątem zdrowia i stanu emocjonalnego bądź skonsultować się z  partnerem kobiety odnośnie zasadności i chwili planowanej imprezy.

Jak przygotować się do baby shower?

Organizację baby shower powinno się rozpocząć od ustalenia listy gości, a następnie charakteru i miejsca spotkania. Dogodnym terminem na imprezę dla przyszłej mamy jest przeważnie weekendowe popołudnie, kiedy to goście dysponują odpowiednią ilością czasu i mają chęci do świętowania. Samo spotkanie nie powinno trwać dłużej niż 2–3 godziny, aby nie przemęczać przyszłej mamy. Od budżetu przeznaczonego na tego typu wydarzenie zależą dekoracje, przekąski, tort i prezenty, choć niemałe znaczenie ma również kreatywność organizatorów. Nawet niewielkie środki finansowe pozwalają na zorganizowanie niezapomnianych wrażeń. Na baby shower nie może zabraknąć różnorodnych gier i zabaw, dzięki którym goście lepiej się poznają, a atmosfera imprezy będzie weselsza. Przygotowując się do wyjścia, warto zabrać aparat fotograficzny dla uwiecznienia tych chwil. W sytuacji, kiedy baby shower odbyło się w domu przyszłej mamy, należy pomóc jej lub nawet ją zastąpić w sprzątaniu po imprezie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here