Odżywka, maska, serum – o co uzupełnić zestaw kosmetyków do włosów?

0
1365
Odżywka, maska, serum – o co uzupełnić zestaw kosmetyków do włosów

Pielęgnacja włosów daje ogromne pole do popisu, gdy chodzi o wybór rozmaitych kosmetyków. Czasami wręcz nie wiadomo, czy należy wykorzystywać wszystkie propozycje z drogeryjnych półek, czy może pozostać przy starym dobrym szamponie o prostym składzie. Z pewnością każdy musi we własnym zakresie skompletować swoją półkę łazienkową i dla każdego będzie ona inna. Warto jednak skorzystać z podpowiedzi!

Podstawa to szampon + odżywka!

Włosy należy myć dobrej jakości szamponem niezawierającym parabenów i SLS-ów, a następnie traktować je dopasowaną do szamponu odżywką o właściwościach dedykowanych konkretnemu typowi włosów. Na pewno warto mieć w łazience przynajmniej dwa różne zestawy szampon+odżywka, ponieważ włosy lubią się przyzwyczajać do składników zawartych w jednej marce i dobrze jest stosować różne produkty dedykowane temu samemu problemowi włosów naprzemiennie. Taki zestaw to absolutne minimum – dla mniej problematycznych włosów w dobrej kondycji, dla podtrzymania ich dobrego wyglądu.

Maska do włosów i ampułki

Wśród kosmetyków do pielęgnacji naszych pukli można znaleźć te o bardziej skoncentrowanym składzie – i w związku z tym bardziej intensywnym działaniu. Maski do włosów to kosmetyki do spłukiwania stosowane podobnie jak odżywka, średnio co dwa tygodnie. Mają one działanie wspomagające do szamponu i odżywki – i również warto mieć w domu dwa rodzaje masek. Ampułki z serum to z kolei jeszcze inny kosmetyk. Poprzez wmasowanie mikroskopijnych ilości serum we włosy i pozostawienie bez spłukiwania, składniki aktywne wnikają głęboko i od razu poprawiają wygląd i stan włosów, bardziej intensywnie niż maski do włosów.

Czy to wystarczy?

Tak naprawdę dzięki stosowaniu szamponu i odżywki do każdego mycia, maski co dwa tygodnie i ampułek w celach regeneracyjnych – na przykład po urlopie nad morzem czy po silnych mrozach zimą – można cieszyć się pięknymi, zadbanymi włosami. Jeśli jednak nosi się często czapki – warto nakładać także kosmetyki wygładzające pasma i ujarzmiające niesforne włosy. Jeśli często prostuje się włosy lub kręci lokówką – należy stosować kosmetyki termoochronne. Pamiętajmy, że ochrona włosów przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to jakieś 70% sukcesu, jeśli chodzi o ich zadbany wygląd. Nie od dziś wiadomo przecież, że lepiej zapobiegać niż leczyć – dotyczy to również stanu naszych włosów! Zadbane włosy są kluczem do pięknego wyglądu każdej kobiety, a ich zdrowie to ich moc!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here