Zastosowanie palet z tworzywa

0
972
Zastosowanie palet z tworzywa

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się palety z tworzywa sztucznego. Palety są obecnie jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w firmie transportowej. Dzięki nim można bezpiecznie składować oraz przewozić towar.

Czym są palety z tworzywa?

Palety z tworzywa zdecydowanie zdominowały rynek. Dawniej wykorzystywano głównie palety drewniane, ale są one znacznie mniej wytrzymałe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że palety wykorzystywane są nie tylko do przechowywania towarów, ale również przewożenia oraz pakowania. Używa się ich zarówno podczas transportowania oraz magazynowania produktów. Można sobie łatwo zautomatyzować pracę, ponieważ ich rozmiary są standaryzowane. Należy pamiętać, że możliwe jest także przygotowanie palet na specjalne zamówienia klienta. Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę wybierając palety to nośność. Konieczne jest jednak uwzględnienie obciążenia dynamicznego oraz statycznego. Wytrzymałość palety zależy głównie od materiału użytego w procesie produkcji. Każdego roku powstaje coraz więcej palet z tworzywa sztucznego. Są nie tylko wytrzymałe, ale również odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Chodzi tu przede wszystkim o warunki atmosferyczne, ale także substancje chemiczne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ towar jest często składowany na zewnątrz. Nie ma też ryzyka skaleczenia drzazgą lub gwoździem. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo długa żywotność.

Zalety plastikowych palet

Plastikowe palety są bardzo higieniczne. Można je łatwo wyczyścić i stosować do towaru różnego typu. Dzięki temu są bardzo funkcjonalne oraz uniwersalne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że mają też różne przeznaczenie. Budowa palety może się różnić w zależności od tego, czy będzie służyć do transportu żywności, czy też może do wysokiego składania. Palety do żywności nie mają żadnych szczelin i mają z reguły zamknięty blat. Klasyczne wymiary plastikowej palety to 1200×800, ale możliwe jest także złożenie indywidualnego zamówienia. Palety eksportowe są uznawane za najbardziej podstawowe. Są wytrzymałe, lekkie, a do tego nie trzeba ich poddawać obróbce chemicznej wstępnej. Warte uwagi są także palety z tworzywa wtórnego, które produkowane są z materiału przetworzonego powtórnie. Takie rozwiązanie powoduje, że są bardzo ekologiczne. Palety plastikowe można bardzo łatwo utrzymać w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here