Co warto wiedzieć o zabawkach dla kota i jakie wybierać dla swojego pupila?

0
1091
zabawki dla kota

Zabawki zazwyczaj kojarzą nam się z małymi dziećmi, ewentualnie także z psami, lecz niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebują ich również koty. Wielu z nas myśli, że do szczęścia wystarczy im zwykły karton, podczas gdy w rzeczywistości wprost uwielbiają one różnego rodzaju zabawki dla kotów. Co warto o nich wiedzieć i jakie zabawki dla kota należy wybierać?

Meble czy kanapa?

Wielu właścicieli kotów uskarża się na odrapane meble, fotele czy kanapę. Tymczasem warto mieć świadomość, że koty, których dzika, łowiecka natura jest pozostawiona sama sobie, będą szukały czegoś, co można upolować i drapać. Jeśli nie posiadamy w domu odpowiednich zabawek dla kota, ich łupem może paść cokolwiek, co nasz pupil uzna za atrakcyjną przynętę. Problemem może być dodatkowo fakt, że koty uczą się pewnych zachowań, zatem po jakimś czasie drapanie mebli może stać się dla nich czymś zupełnie normalnym. Dlatego też warto od początku wyposażyć się w dobrej jakości zabawki dla kota, która będą własnością naszego pupila – bardzo istotne jest pilnowanie tego, jeśli w domu znajduje się większa liczba kotów lub psy.

Koty nie lubią zabawek? To mit!

Niektórzy twierdzą, że koty nie lubią dedykowanych im zabawek – o wiele większe zainteresowanie wykazują kartonami czy wcześniej wspomnianymi meblami. Należy jednak mieć świadomość, że aprobaty nie uzyskają jedynie wątpliwej jakości zabawki dla kota. Warto zauważyć, że podczas beztroskiej zabawy nasz pupil nie kontroluje tego, jak mocno nadszarpnie zabawkę, w efekcie czego produkty gorszej jakości może w łatwy sposób rozerwać. Wtedy też zabawka dla kota rzeczywiście przestaje być atrakcyjna. Rozwiązaniem jest wybór wysokiej klasy zabawek dedykowanych kotom, które będą odporne nawet na mocne szarpnięcia. Dzięki temu właściciele kotów mogą też sporo zaoszczędzić, bowiem nie będą musieli co rusz kupować nowych zabawek dla swoich pupili.

Czym bawią się koty?

Koty lubią zabawki, które w jakiś sposób mogą upolować. Nic więc dziwnego, że największym powodzeniem cieszą się zabawki dla kotów na sznurkach i wędkach, na które można zaczaić się i w odpowiednim momencie złapać. Co ważne, są one również bezpieczne dla właścicieli kotów, którzy powinni przynajmniej raz na jakiś czas znaleźć chwilę na wspólną zabawę ze swoim pupilem. Pozwoli to nie tylko zacieśnić więzi, ale również sprawi, że lepiej poznamy naszego kota i typowe dla niego zachowania. Postawmy na zabawki od sprawdzonych producentów, którzy od lat dostarczają kotom wysokiej jakości produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here