Czym jest przeszczep włosów?

0
799
Czym jest przeszczep włosów

Łysienie to stresująca sytuacja, szczególnie dla kobiet, chociaż wielu panów również mocno przeżywa utratę włosów. Nie da się ukryć, że osoby łysiejące często wycofują się z życia społecznego, izolują, borykają się z wieloma kompleksami. Na szczęście istnieją nowoczesne metody leczenia, które w wielu przypadkach mogą być pomocne.

Przeszczep włosów Katowice

Jedną z metod pomocy osobom, które cierpią na łysienie jest przeszczep włosów. Klinika przeszczepu włosów jest miejscem, do którego należy umówić się na konsultację ze specjalistą, który zrobi dokładny wywiad kliniczny i oceni, czy w przypadku konkretnego pacjenta przeszczep włosów jest możliwy.

Przeszczep włosów Śląsk

W jaki sposób przebiega sam zabieg? Przeszczep włosów Katowice jest metodą leczenia, podczas której wykorzystuje się nowoczesne roboty medyczne. Dzięki temu personel medyczny może precyzyjnie pracować, a cały zabieg jest mniej inwazyjny niż jeszcze kilka lat temu. Trwa około 6, czasami nawet 7 godzin. Podczas całego zabiegu ze skóry głowy pacjenta pobiera się cebulki włosowe wraz z mieszkiem włosowym oraz fragmentem skóry, a następnie przeszczepia się je w miejsce nagie. Dlatego też cały zabieg bywa dosyć obciążający. Warto zapewnić sobie kilka dni wolnych po zabiegu, aby dojść do siebie. Rekonwalescencja jest potrzebna.

Przeszczep włosów Śląsk – finansowanie

Klinika przeszczepu włosów jest miejscem, do którego każdego roku na leczenie zgłasza się kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. Niestety leczenie nie jest refundowane, dlatego całe koszty ponosi się z własnej kieszeni. Ile wynosi cena zabiegu przeszczepu włosów? W zależności od ilości pobranych cebulek włosowych, a następnie przeszczepionych w nowe miejsce, ceny mogą się różnić. Z reguły oscylują jednak wokół kwoty co najmniej 2000 zł. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że jest to zabieg bardzo efektywny. Oznacza to, że po zabiegu włosy na pewno wyrosną w miejscu, do którego zostały przeszczepione. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na efekty czeka się nawet pięć lub sześć tygodni. Tyle czasu zajmuje, aby z przeszczepionych włosów zaczęły wyrastać nowe włosy. Na początku są to tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek jak u małego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here