Wakacje w Birmie

0
1775

Birma to kraj, który może zauroczyć odwiedzających. Znajdziemy tu charakterystyczne pagody o złoconych dachach, klasztory zbudowane na wodzie, na palach, posągi buddy i tarasowe pola ryżowe. To kraj o niezwykłej, niepowtarzalnej atmosferze, który chętnie jest odwiedzany przez turystów z całego świata, a przez wielu uważany za najpiękniejszy w Azji.

Wycieczki do Birmy

Birma charakteryzuje się dużą różnorodnością krajobrazu, natkniemy się tu na ślady dawnych cywilizacji i spróbujemy pysznego jedzenia. Jeżeli szukasz pomysłu na urlop, wycieczka do Birmy może okazać się doskonałym pomysłem. Przeczytaj, co warto zobaczyć podczas wycieczki do Birmy!

Bagan

Bagan przez wielu uważany jest za największą atrakcję Birmy. To miejsce stało się poniekąd symbolem kraju. Bagan to kompleks ponad dwóch tysięcy różnego rodzaju obiektów sakralnych, świątyń, pagód i klasztorów. Są one rozsiane na obszarze o długości około trzynastu kilometrów i szerokości wynoszącej około ośmiu kilometrów. Te odległości sprawiają, że Bagan doskonale zwiedza się wynajmując rower albo skuter. Warto zwrócić uwagę chociażby na ozdobioną pięknymi malowidłami świątynię Sulamani i największą, świątynię Dhammayangyi, która z wyglądu nieco przypomina piramidę. Kompleks był budowany w XI-XIII wieku.

Inle Lake

Drugim miejscem, które z pewnością warto zobaczyć będąc w Birmie, jest jezioro Inle Lake. Warto wybrać się na wycieczkę i zobaczyć to jezioro, na którym rozgrywa się życie codzienne mieszkańców. Znajdziemy tu domy stojące na wodzie, na palach, całe pływające wioski. Warto wsiąść w łódkę i z jej pokładu zwiedzić jezioro, na którym zobaczymy licznych handlarzy. Po drodze będziemy mijali domki na palach, ogrody hiacyntów i zdobne pagody. Podczas zwiedzania z pewnością również zobaczymy rybaków, którzy łowią tradycyjną metodą – stojąc na jednej nodze, z wielkim koszem.

Opisane powyżej zostały dwa najbardziej spektakularne miejsca w Birmie. Podczas wycieczki do Birmy znajdziemy jednak o wiele więcej atrakcji. Duże wrażenie robi również na przykład świątynia Shwedagon w Rangun czy most w Amarapura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here