Piękna cera po 50

0
3326

Wymagania pielęgnacyjne cery wzrastają wraz z wiekiem – po pięćdziesiątym roku życia staje się ona podatna na szereg problemów, które znacząco wpływają na jej estetykę. Chcąc skutecznie pielęgnować cerę dojrzałą, warto poznać jej specyficzne potrzeby, jak również odnaleźć kosmetyki, które odpowiedzą na konkretne wymagania. Pielęgnacja skóry w wieku dojrzałym nie musi być trudna – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie środki i cera zyska piękny wygląd, będzie prezentować się świeżo i zdecydowanie odmłodnieje.

Potrzeby cery dojrzałej – jak skutecznie o nią zadbać?  

Na kondycję skóry duży wpływ ma poziom estrogenu w kobiecym organizmie – przez spadek tego żeńskiego hormonu obniża się zawartość kluczowych dla skóry struktur białkowych, czyli kolagenu i elastyny. Powoduje to zauważalne zmiany w wyglądzie cery – staje się ona mało elastyczna i wymaga systematycznego oraz dogłębnego nawilżania. Rezultatem zmian w strukturze i funkcjonowaniu skóry jest pogłębianie zmarszczek oraz zmiana kolorytu – cera staje się szara i traci promienny wygląd.

Chcąc uzyskać zachwycające rezultaty pielęgnacyjne, koniecznie należy dobrać optymalnie skomponowane kosmetyki, których skład dedykowany jest cerze dojrzałej. Powinny one poprawiać napięcie skóry, maksymalizować jej elastyczność oraz zauważalnie niwelować zmarszczki. Nie bez znaczenia są także komponenty ochronne, tworzące na skórze powłokę, zabezpieczającą przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Jakie zatem składniki powinny występować w kosmetykach dla cery po pięćdziesiątym roku życia?

 Kompleksowa pielęgnacja cery dojrzałej

Wybierając kosmetyki do skóry po pięćdziesiątym roku życia, warto zwracać szczególną uwagę na ich skład. Pielęgnacja cery dojrzałej powinna skupić się na stymulacji produkcji włókien kolagenowych, za co odpowiedzialne są witaminy A i C. Witamina C dodatkowo działa antyoksydacyjnie, co oznacza, że chroni skórę przed atakami wolnych rodników, przyspieszających starzenie. Nie bez znaczenia jest również wpływ witaminy E, nazywanej substancją młodości. Nie można zapominać o skutecznych filtrach, chroniących przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz owocowych ekstraktach, odżywiających cerę.

Odpowiednio pielęgnowana skóra dojrzała odwdzięczy się promiennym wyglądem i zauważalnym spłyceniem zmarszczek, nabierze zdrowego kolorytu i będzie odporna na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Profesjonalne wsparcie dla dojrzałej cery – seria Pause 50 + od Barwy

Specjalistyczne preparaty, stworzone z myślą o specyficznych potrzebach skóry dojrzałej odnaleźć można wśród bogatej oferty sklepu Barwa. Kosmetyki Pause 50 + bazują na aktywnych i skoncentrowanych składnikach, które pomagają wypełnić zmarszczki, poprawiają sprężystość skóry i generują zauważalny efekt liftingu. Preparaty z tej serii to zarówno kremy, jak i maseczki, których skuteczność inspirowana jest nowoczesnym termoliftingiem Zaffiro. Ten zabieg odmładzający cieszy się rosnącą popularnością, gdyż wykorzystuje innowacyjne techniki, zauważalnie wygładzające zmarszczki i poprawiające elastyczność skóry. Podczas zabiegu włókna kolagenowe zostają podgrzane, w wyniku czego obkurczają się do swojej pierwotnej postaci. Generuje to widoczne rezultaty estetyczne.

Kosmetyki Pause, które zostały zainspirowane skutecznością wspomnianego zabiegu, stworzone są dla cery dojrzałej i sprawiają, że pielęgnacja skóry staje się kompleksowa i skuteczna, a profesjonalne preparaty pozwalają na łatwe osiągnięcie efektu odmłodzenia i odświeżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here