Szczoteczka do oczyszczania twarzy – jakie są rodzaje?

0
1644
szczoteczka do mycia skóry na buzi

Szczoteczka do oczyszczania skóry twarzy jest to urządzenie, które powinna posiadać każda kobieta. Dzięki niej możemy szybko i skutecznie pozbyć się makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Obecnie na rynku jest dość spory wybór gadżetów tego typu, przez co ciężko jest się zdecydować na jeden konkretny model. Czym się różnią miedzy sobą szczoteczki do oczyszczania twarzy?

Rodzaje szczoteczek do oczyszczania skóry twarzy

Szczoteczka manualna do twarzy

Ta odmiana szczoteczki do twarzy jest najtańsza i najprostsza w użyciu. Czyszczenie twarzy z jej pomocą jest znacznie dokładniejsze, niż gdy robimy to za pomocą samych dłoni i środka myjącego. Manualne szczotki wykonane są z syntetycznego włosia, które delikatnie złuszcza skórę i usuwa z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia.

Szczoteczka elektryczna do twarzy

W przypadku tej szczotki, jej główka obraca się rotacyjnie, dzięki czemu nie musimy się zbytnio wysilać podczas oczyszczania skóry twarzy. Dzięki temu, że włosie porusza się z prędkością kilkunastu tysięcy ruchów na minutę, mamy pewność, że znaczna większość zanieczyszczeń została usunięta. Szczoteczki elektryczne w skuteczny sposób przygotowują skórę do kolejnych kroków pielęgnacyjnych.

Przeczytaj też: http://www.mooseart.pl/szczotkowa-ciala-jakie-efekty-daje/

Szczoteczka soniczna do twarzy

Szczoteczka soniczna to najnowsza odmiana tego typu gadżetu. Podczas jej używania wykorzystywane są fale dźwiękowe, które wprawiają główkę urządzenia w ruch. Na rynku dostępne są różne modele szczoteczek sonicznych, mogą być wyposażone w wypustki silikonowe lub syntetyczne włosie. Taki gadżet nie dość, że skutecznie oczyszcza naszą skórę, to jeszcze dodatkowo ją masuję. Jest to niesamowicie przyjemne, zwłaszcza wieczorem, po całym ciężkim dniu. Jej jedyną wadą jest wysoka cena, ale czasami warto wydać trochę więcej, żeby posiadać produkt z wyższej półki, który posłuży nam przed długi czas.

Najczęściej popełniane błędy, podczas oczyszczania twarzy

Mimo, że szczoteczki do oczyszczania twarzy są znacznie skuteczniejsze, niż umycie skóry samymi dłońmi, często wiele kobiet nie potrafi ich docenić i popełnia podstawowe błędy podczas ich użytkowania, takie jak:

  • za mocne dociskanie urządzenia do twarzy,
  • nadmierne używanie szczoteczki do twarzy,
  • korzystanie ze zbyt silnych środków myjących,
  • brak oczyszczania szczoteczki do twarzy,
  • zbyt rzadka wymiana końcówek szczoteczki.

Źródło: https://www.zyjezebyjesc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here