Pielęgnacja okolic intymnych podczas nietrzymania moczu

0
1157
Pielęgnacja okolic intymnych podczas nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to problem, który dotyka bardzo wiele kobiet. Jest to często wynik zmniejszenia napięcia mięśni dna miednicy z powodu ciąży czy w wyniku zmian następujących w czasie menopauzy. Mocz może działać drażniąco na delikatną skórę okolic intymnych. Dowiedz się, jak je pielęgnować, by nie doświadczyć przykrego pieczenia i odparzeń.

Pieluchy dla dorosłych, czyli dobór produktów chłonnych

Nawet niewielkie wycieki moczu (nietrzymanie moczu w stopniu kropelkowym) mogą wpłynąć na kondycję skóry. Nadmierna wilgoć może ją podrażniać, a mocz zawiera także bakterie i substancje, które powodują zaczerwienienia i wysypkę. Może to być bardzo przykre, jednak można temu zapobiec, stosując pieluchy dla dorosłych.

Wbrew pozorom nie muszą to być wcale pampersy, które są niewygodne i widoczne pod ubraniem. TENA oferuje różnego rodzaju produkty, które skutecznie chronią skórę przed podrażnieniami. Na problem o niskim poziomie natężenia sprawdzają się specjalistyczne podpaski, w przypadku bardziej zaawansowanego schorzenia dobrze sprawdzą się pieluchomajtki lub majtki chłonne. Wszystkie produkty mają zwiększoną chłonność i zatrzymują całą wilgoć we wkładzie chłonnym, dzięki czemu nie ma ona kontaktu ze skórą, pozostawiając ją świeżą i suchą. To zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień, a dzięki delikatnemu, oddychającemu materiałowi skóra może oddychać i oddawać wilgoć, co znacznie poprawia jej kondycję.

Mycie i pielęgnacja skóry

Kobiety doświadczające nietrzymania moczu powinny w większym stopniu zadbać o higienę okolic intymnych. Częste podmywanie się może nie tylko uchronić skórę, lecz także zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, co jest gwarancją lepszego samopoczucia i większego komfortu na co dzień. W czasie wyjść z domu lub spotkań z przyjaciółmi warto sięgnąć po chusteczki nawilżane, ale takie, które są nasączone delikatnym kosmetykiem. Skórę należy umyć za każdym razem po wymianie pieluchy dla dorosłych czy innego produktu chłonnego.

W czasie pielęgnacji okolic intymnych należy zrezygnować ze stosowania mydła. Silne produkty oczyszczające na jego bazie mogą działać wysuszająco, a utrzymanie odpowiedniego nawilżenia to gwarancja zdrowej skóry. Nie wybieraj kosmetyków z dodatkiem olejków zapachowych. Mogą mieć działanie wysuszające i podrażniające, a przy tym często są przyczyną alergii. Raczej sięgnij po produkty oczyszczające w formie mleczka, pianki lub musu, które subtelnie potraktują skórę, ale bardzo skutecznie usuną resztki moczu.

Stosowanie kremów i profesjonalnych balsamów ochronnych

Nietrzymanie moczu oznacza kontakt skóry z wilgocią i noszenie produktów chłonnych zabezpieczających przed przeciekaniem, a skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna. Może to być dla niej naprawdę duże obciążenie, dlatego warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Nawilżenie skóry sprawi, że będzie miała efektywniejszy system odnowy i samonaprawy, a natłuszczenie zmniejszy ryzyko pojawiania się odparzeń czy wysypki.

Warto sięgać wyłącznie po kosmetyki dedykowane do pielęgnacji skóry okolic intymnych. Zwykłe balsamy do ciała mogą być perfumowane i zbyt ciężkie dla delikatnej tkanki. Balsamy i kremy można stosować prewencyjnie i profilaktycznie, by chronić się przed możliwymi podrażnieniami. W przypadku pojawienia się podrażnień warto udać się do lekarza, który wskaże maści przyspieszające gojenie, na przykład z dodatkiem cynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here