Przedłużanie rzęs – popularne fakty i mity

0
1390
Przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużania rzęs stał się obecnie bardzo popularny wśród kobiet. Nie ma się, co dziwić, ponieważ w Black-Lashes.pl dajemy z siebie wszystko, aby nasze klientki były zadowolone z efektów. Ponadto, zabieg jest skuteczny, daje świetne rezultaty i co najważniejsze, nie jest zbyt kosztowny. Niestety wokół przedłużania rzęs narosło wiele mitów, które krążą wśród wielu pań. Warto zatem nieco się im przyjrzeć i rozprawić, by dać ogląd na to, czym rzeczywiście jest ten zabieg. Podpowiadamy!

Przedłużanie rzęs jest trwałe i nie trzeba po nim malować rzęs

To oczywiście prawda, ponieważ właśnie w tym celu najczęściej poddajemy się zabiegowi. Przedłużone rzęsy wyglądają pięknie, zastępują tusz do rzęs, więc nie ma potrzeby ich malowania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pomalować sobie doklejone kępki. Należy jednak wcześniej upewnić się, czy używane kosmetyki są dedykowane do przedłużonych rzęs. Pamiętajmy również, że całkowite usunięcie makijażu z rzęs jest niemożliwe, co jest dodatkowym dla nich obciążeniem.

Sztuczne rzęsy, a kąpiele

Niestety w przypadku przedłużania rzęs kąpiele w słonej wodzie nie są wskazane. Jeśli wybierasz się na dłuższy wypoczynek nad morze, lepiej zarezerwować sobie wizytę u stylistki tuż po urlopie. Podobnie dzieje się również w saunie. W poradnikach publikowanych na Black-Lashes.pl podpowiadamy, co robić, gdy rzęsy nam się zamoczą. Warto odpowiednio szybko opłukać je po kąpieli w basenie lub w słonej wodzie na wakacjach. W tym czasie wilgoć ma wpływ na wiązanie kleju i jest ryzyko, że przedłużone rzęsy szybciej odpadną.

Lepiej nie opalać się w sztucznych rzęsach

To niestety fakt, jednak jedynie 48 godzin po zabiegu. Pamiętajmy jednak, że długotrwałe wystawianie się na intensywne słońce może mieć wpływ na trwałość aplikacji. Przez to będziemy zmuszone ponownie odwiedzić stylistykę, gdy jeszcze nie miałyśmy tego w planach.

Przedłużanie rzęs to bezpieczny zabieg

To, jak najbardziej, prawda! Jak radzimy na Black-Lashes.pl, warto jednak odpowiednio wcześniej sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na składniki zawarte w substancjach niezbędnych do używania podczas zabiegu. Należy do nich przede wszystkim klej. Przed pierwszą wizytą w salonie, warto poinformować stylistykę o uczuleniach.

Zbyt częste przedłużanie rzęs jest szkodliwe

Z taką opinią można spotkać się bardzo często. Nie jest to jednak prawda. Efekt pierwszej stylizacji rzęs utrzyma się przez około 6 tygodni, potem rzęsy należy uzupełniać mniej więcej co miesiąc. Z powodzeniem można poddawać się zabiegowi bez konieczności stosowania jakichkolwiek przerw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here