Prezent na chrzest – jaki wybrać?

0
1189
Prezent na chrzest
Fot.: pexels.com

Chrzciny to ważna uroczystość w życiu rodziców, jak i samego dziecka. Zaprasza się na nią przeważnie najbliższą rodzinę i to ona ma przed sobą wyzwanie, aby kupić odpowiedni prezent, który sprawi radość i będzie piękną pamiątką.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jaki-prezent-na-chrzest-warto-kupic/

Prezent na chrzest – biżuteria

Często zastanawiamy się, jaki prezent można kupić tak małemu dziecku, które jest chrzczone. Otóż prezent na chrzest ma być przede wszystkim pamiątką, jak również może być przydatny dopiero za kilka lat. To właśnie tyczy się biżuterii. Łańcuszek z krzyżykiem, czy sama zawieszka z podobizną świętego to klasyka jeżeli chodzi o prezent. Pomimo tego, jest ono wciąż pożądane, ponieważ młodemu dziecku będzie przypominać o tym ważnym wydarzeniu, które miało miejsce wiele lat wcześniej. Oczywiście nie wykluczone jest, aby kupić inny rodzaj biżuterii, taki jak kolczyki, czy bransoletka. W obecnych czasach wybór jest ogromny. Ważne jednak, aby biżuteria była delikatna i subtelna.

Czy pieniądze jako prezent to dobre rozwiązanie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim powinniśmy kierować się tym, co na ten temat sądzą rodzice dziecka, które przystępuje do chrztu. Bywa i tak, że już na zaproszeniu rodzice piszą o tym, że preferują zamiast prezentu, pieniądze w kopercie. Jeżeli jednak nie ma takiej wzmianki, a my nie jesteśmy pewni co do tego pomysłu, bezpieczniej będzie kupić dziecku prezent. Jeżeli jednak znamy bardzo dobrze rodziców i jesteśmy absolutnie pewni, że pieniądze im się przydadzą i że będą zadowoleni z takiego podarunku, to śmiało możemy zdecydować się na taki krok.

Prezent, jako pamiątka

Już na wstępie było wspomniane, że prezent ze chrztu to również symbol pamiątki z tego wydarzenia. Jest to wciąż bardzo ważny aspekt. Przede wszystkim dlatego, że w momencie chrztu dziecko nie jest świadome co się dzieje, jaka to uroczystość i dlaczego w ogóle się odbywa. Z biegiem czasu, dziecko dorasta, rodzice mu tłumaczą, jak i samo zaczyna rozumieć czym jest chrzest i kiedy go odbył i tu wkraczają pamiątki ze chrztu świętego. Są to prezenty podarowane przez najbliższych. Może być to figurka z podobizną świętego, pozytywka z wróżką, czy aniołkiem, czy obrazek z imieniem ochrzczonego dziecka. Takie prezenty przechowuje się przez wiele lat, co jest najlepszym sposobem na zachowanie wspomnień.

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/domowe-biuro-zalety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here