Płatki śniadaniowe, czyli co kochają dzieci?

0
1106
Płatki śniadaniowe, czyli co kochają dzieci?

Niejedno dziecko nie wyobraża sobie poranka bez płatków śniadaniowych. Idealnie pasują do mleka, a niektórzy fantazyjnie dorzucają do nich owoce i inne dodatki, jak miód, karmel i wiele więcej. Czasem nawet okraszone są dodatkiem płynnej czekolady. A jak wybrać najsmaczniejsze płatki śniadaniowe? Prezentujemy trzy zasadnicze cechy, na które warto zwrócić uwagę.

Różnorodne smaki

Przede wszystkim płatki śniadaniowe różnią się od siebie smakami. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno te klasyczne, neutralne smakowo, jak i te o wyrazistym, wyróżniającej się nucie. Mistrzem różnorodnych połączeń owocowych jest na przykład producent Kelloggs. Tworzy on chociażby Kellogs Apple Jacks o smaku jabłka. Z kolei fanów cynamonu z pewnością zachwycą z pewnością płatki Cheerios Oat Crunch Cinnamon. A Ci, którzy lubią różnorodne smaki w jednych płatkach, na pewno powinni postawić na Lucky Charms albo Froot Loops.

Różnorodne kształty

Na wyobraźnię dzieci działa też odpowiedni kształt płatków śniadaniowych. Z pewnością łatwiej zachęcimy do jedzenia niejadka, jeżeli jego poranne płatki będą przypominały ulubiony kształt. A producenci w tym zakresie naprawdę stanęli na wysokości zadania. W ich ofertach znajdziemy zarówno kwadraciki, kółka, opony, mini ciasteczka, kulki, serca, rogaliki i wiele więcej. Niektóre płatki śniadaniowe posiadają nawet kilkanaście różnorodnych kształtów w jednym opakowaniu. Jedzenie z takim produktem będzie czystą przyjemnością. A Twoje dziecko z pewnością nie będzie narzekać na nudę.

W gotowym kubeczku albo w dużym opakowaniu

Wybierając najlepsze płatki śniadaniowe, z pewnością spotkamy się też z różnorodnymi formami opakowania. Najbardziej praktyczne są te w dużych opakowaniach albo w kubeczkach. Pudełkowe płatki śniadaniowe starczają na dłużej, ale tych, którzy lubią codziennie jeść coś innego, zadowolą raczej mniejsze formy. Płatki śniadaniowe Lucky Charms można na przykład znaleźć w wersji 48 g. W sam raz, by dorzucić do nich mleko i cieszyć się wyjątkowym, pierwszym lub drugim śniadaniem.

Jak wybrać najlepsze płatki?

Oczywiście, wybierając właściwe płatki dla swojego dziecka, musisz zwrócić uwagę nie tylko na kształt, smak i formę. Dodatkowo warto pamiętać o tym, aby serwowane Twojemu maluchowi płatki zawierały błonnik oraz potrzebne mu do rozwoju witaminy. Istotne są chociażby witaminy: A, B, E oraz D. Wielu producentów szczyci się też zawartością kwasu foliowego w ich produktach, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Artykuł powstał we współpracy z https://candy-shop.pl/platki-sniadaniowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here