Regeneracja cery dojrzałej w 6 krokach

0
1432

Cera dojrzała wymaga szczególnej opieki i bardzo troskliwej pielęgnacji. Niestety, często zdarza się, że zbyt szybko się starzeje, jest także bardziej podatna na uszkodzenia. Nie ma co liczyć na zdolność naturalnej regeneracji – to bardzo trudne, ponieważ cera dojrzała ma zaburzone działanie procesów odnowy. Trzeba jej w tym pomóc, sięgając po odpowiednie kosmetyki. Poznaj kroki do dogłębnego zregenerowania cery dojrzałej.

  1. Dobry krem na noc

Dobrej jakości, skuteczny krem na noc to jeden z tych kosmetyków, których nie może zabraknąć w twojej rutynie pielęgnacyjnej. Nawet jeśli używasz serum, należy je dopasować właśnie do kremu i stosować cały duet. Nocą nasza skóra najszybciej i najlepiej się regeneruje, dlatego należy ją wspomóc odpowiednimi składnikami odżywczymi. Krem na noc zadba o to, by proces odnowy był znacznie szybszy.

  1. Intensywna kuracja serum odbudowującym

Jeśli twoja cera jest poszarzała, traci elastyczność, a twarz traci owal, konieczne jest zastosowanie intensywnej kuracji. Przyda ci się do tego Age Perfect Odrodzenie Komórek złote serum odbudowujące L’Oréal, które świetnie sprawdza się w przypadku regeneracji skóry. Dodaje także blasku i aktywuje witalność komórek – wszystko dzięki drobinkom złota. Age Perfect Odrodzenie Komórek złote serum odbudowujące sprawdza się w kryzysowych sytuacjach. Nie zapomnij tylko połączyć go z kremem na noc!

  1. Ochrona dzięki kremom na dzień

Kosmetyki stosowane na dzień także mają specjalne zadanie do wykonania. Ich obowiązkiem jest ochrona. Dostarczają ci nawilżenia, składników odżywczych i regenerujących, ale jednocześnie mają także chronić cię przed działaniem czynników zewnętrznych: słońca, chłodu, wody, wilgoci czy suchego powietrza. Duża część tych przeciwzmarszczkowych kremów zawiera przeciwutleniacze, które minimalizują negatywne skutki działania wolnych rodników.

  1. Dogłębna pielęgnacja okolic oczu

Okolice oczu są szczególnie wrażliwe, więc należy zwrócić na nie uwagę i objąć je szczególną pielęgnacją. Potrzebujesz kosmetyków o intensywnym składzie, które wygładzą i odżywią delikatną skórę, ale bez obciążania. Dzięki temu wygładzisz skórę i zminimalizujesz widoczność zmarszczek mimicznych. Zaniedbane okolice oczu mogą postarzeć cię o nawet kilka lat, dlatego warto o nie naprawdę zadbać.

  1. Masaż twarzy

Wykonywanie regularnego masażu twarzy to świetny sposób na pobudzenie skóry do pracy i właśnie na regenerację. I to intensywną. Skóra czasami staje się wysuszona i niedotleniona, dlatego szybciej się starzeje. Masaż, uciskanie i pocieranie tkanki sprawia, że jej komórki są lepiej ukrwione, a co za tym idzie – odżywione i dotlenione, dzięki czemu lepiej się regenerują.

  1. Więcej wody w diecie

To truizm, ale warto to powtarzać non stop. Wypijanie odpowiedniej ilości wody (około 30 ml na kilogram masy ciała) jest dobre dla całego organizmu, także dla skóry. Jeśli potrzebujesz regeneracji, zwiększ ilość wypijanych płynów. Bardzo szybko zauważysz, że twarz jest pełniejsza, a tkanka mocniejsza i bardziej elastyczna.

age perfect odrodzenie komórek złote serum odbudowujące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here