Oddział zamknięty – czy to dobre rozwiązanie

0
1195
depresja
fot. pixabay.com

Żyjemy w niełatwych czasach, często trudno nam nadążyć za pędzącym światem, sprostać coraz bardziej wygórowanym wymaganiom. Nic więc dziwnego, że ilość zaburzeń psychicznych w społeczeństwie stale rośnie. Mimo że postęp medycyny w ostatnich latach jest tak znaczący, nie widać go tak bardzo w polu psychiatrii. Choć coraz lepiej potrafimy diagnozować, coraz gorzej wychodzi nam profilaktyka.

Zobacz też:  https://www.zdrowie.info.pl/oddzialy-zamkniete-dla-wszystkich-pacjentow/

Depresja – choroba naszych czasów

Jedna z najczęstszych chorób, z którą zmaga się coraz więcej osób jest depresja. To poważna i trudna w leczeniu choroba, która niestety, wciąż jest bagatelizowana przez społeczeństwo. Narzuciliśmy sobie nierealne normy, chcemy być cyborgami, którzy ze wszystkim sobie sami poradzą. Niestety, każdy z nas ma pewne granice. U jednych przebiegają one bliżej, u innych dalej. Czy to źle? Nie, to bardzo ludzkie, ponieważ każdy jest indywidualnością, każdy ma swój unikalny zestaw talentów, mocy, ale i słabości, dla których trzeba wykazać się tolerancją. Nie wolno nam mierzyć wszystkich jedną miarą. 

Depresja to choroba, która wzmaga w nas dłuższy czas, stopniowo, powoli. Na ogół nie od razu zauważamy jej symptomy. Zrzucamy winę na przepracowanie, chwilowy kryzys. I zamiast zatrzymać się i sięgnąć po fachową pomoc, dalej brniemy w dotychczasowym pędzie. Zazwyczaj ockniecie przychodzi wówczas, gdy jest juz naprawdę źle. Jeśli mamy wokół siebie wspierające otoczenie łatwiej będzie nam poradzić sobie z chorobą. Potrzeba nam jednak kogoś zdecydowanego, kto przejmie za nas działanie, znajdzie specjalistę i nie pozwoli nam przedwcześnie zrezygnować z terapii. 

Terapia w szpitalu

W ostrych stanach czasami dobrym wyjściem jest zgoda na pozostanie w szpitalu. Musi być to jednak sprawdzona placówka, co do której wiadomo, jaka jest jakość leczenia i opieki nad chorymi, którzy nie zawalczą przecież w swoim imieniu i tak łatwo jest pogorszyć ich stan. Całodobowa opieka lekarzy, obserwacja, która umożliwi im odpowiednią diagnozę i opracowanie terapii opartej na indywidualnych potrzebach dają siłę by dźwignąć się z największego kryzysu. 

Przeczytaj też: http://www.mooseart.pl/co-zrobic-gdy-ukasi-kleszcz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here