Niania elektroniczna – sprytny gadżet, który ułatwi życie młodej mamie

0
1071

Komponowanie niemowlęcej wyprawki to ogromna przyjemność dla młodej mamy, jednak nie każda kobieta wie, które produkty będą jej niezbędne, a które są jedynie kosztownym gadżetem. Jednym z takich urządzeń są elektroniczne nianie, służące do stałego monitorowania maluszka, przebywającego w swoim pokoju. Jak działają tego typu produkty i kiedy warto się na nie zdecydować?

Jak działa niania elektroniczna?

Nianie elektroniczne to urządzenia, które składają się zazwyczaj z dwóch elementów, połączonych ze sobą za pomocą analogowej lub cyfrowej transmisji danych. Jednym z nich jest urządzenie rejestrujące dźwięk lub dźwięk oraz obraz, drugim zaś urządzenie odbierające, czyli wyświetlacz lub głośnik. Dobra niania elektroniczna zapewnia doskonały zasięg nawet w piętrowym domu i przekazuje czysty, niezakłócony dźwięk, a w przypadku modeli z kamerą – wyraźny obraz – zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Wiele nowoczesnych urządzeń tego typu umożliwia dwustronną komunikację, dzięki której nie musimy udawać się do pokoju dziecka, aby uspokoić je swoim głosem. Nianie mogą być zasilane sieciowo, akumulatorowo lub bateryjnie, co oznacza, że umożliwiają monitorowanie dziecka nie tylko w domu, ale także w podróży. Na rynku dostępne są również produkty, które poza podstawowymi funkcjami oferują także możliwość ustawienia alarmu, włączenia kołysanki czy też zastąpienia nocnej lampki.

Kiedy warto zdecydować się na zakup niani elektronicznej?

Urządzenie monitorujące to bardzo przydatny produkt, który znacząco ułatwia łączenie opieki nad dzieckiem z innymi obowiązkami – domowymi i służbowymi. Dzięki zainstalowanemu mikrofonowi i kamerze, możemy w każdej chwili i z dowolnego pomieszczenia w całym domu „podsłuchiwać” i „podglądać” swoją pociechę, upewniając się, że spokojnie śpi lub grzecznie się bawi i nic nie zagraża jej bezpieczeństwu. Zakup niani elektronicznej poleca się przede wszystkim osobom, które mieszkają w dużym, piętrowym domu, po którym trudno jest przemieszczać się szybko między pokojami. Warto zainwestować w nią także wtedy, kiedy mamy pod swoją opieką więcej niż jedno małe dziecko i musimy stale mieć je na oku. Niania elektroniczna będzie dobrym pomysłem również w przypadku osób pracujących zdalnie z domu lub  korzystających z usług opiekunki. Szybkie spojrzenie na ekran wyświetlacza pozwoli bowiem upewnić się, że z dzieckiem nie dzieje się nic złego i wrócić do swoich zajęć, nie tracąc czasu ani skupienia.

Ile kosztuje niania elektroniczna?

Nianię elektroniczną z podstawowymi funkcjami o niezbyt dużym zasięgu kupimy już za 100 – 300 złotych, jednak bardziej zaawansowane produkty, które umożliwiają chociażby obsługę kilku kamer jednocześnie oraz ich zdalne sterowanie, kosztują już około 700 zł. Taki wydatek w połączeniu z pozostałą częścią wyprawki to duże obciążenie dla domowego budżetu, dlatego dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka online – sprawdź – którą uzyskasz przez internet w ciągu kilku sekund.

Dobrej jakości niania elektroniczna znacząco ułatwia samodzielne zajmowanie się małym dzieckiem i pozwala z łatwością pogodzić opiekę nad maleństwem z innymi obowiązkami. Koszt jej zakupu sfinansujesz wygodnie z pomocą pożyczki online, która jest dostępna za darmo do kwoty nawet 3 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here