Masz problem z przedwczesnym siwieniem włosów? Jak sobie z tym poradzić?

0
1772
siwienie włosów

Siwienie jest naturalnym procesem fizjologicznym, czasem jednak bywa przedwczesne. Może być to uwarunkowane genetycznie lub przez choroby, takie jak zaburzenia tarczycy, głównie nadczynność, bielactwo, niedokrwistość oraz depresja. Proces siwienia mogą przyspieszać również stres, przemęczenie, np. związane z pracą. Przedwczesne siwienie często dotyka mężczyzn, nawet po 20 roku życia. W dzisiejszym poradniku przedstawimy bliżej ten problem i spróbujemy znaleźć sposoby radzenia sobie z przedwczesnym siwieniem. Już teraz zdradzimy, że doskonale sprawdzi się odsiwiacz dla mężczyzn.

Przedwczesne siwienie – z czym wiąże się ten proces?

Warto wiedzieć, że przedwczesne siwienie związane jest ze stopniową utratą pigmentu poprzez spadek czynności melanocytów, co sprawia, że włosy stają się siwe lub białe. Melanocyty odpowiedzialne są za transport melaniny do wnętrza włosa. Proces ten zostaje zaburzony z czasem przez nadprodukcje tlenku wodoru, który gromadzi się w mieszkach włosowych. Za przedwczesne siwienie może być odpowiedzialna również dieta uboga w witaminy i sole mineralne. Również promieniowanie UV, czyli zbyt duża ekspozycja na słońce może wpływać na szybsze pojawianie się siwych włosów.

Odsiwiacz dla mężczyzn i szampon na siwienie – czy warto je stosować?

Pierwszym sposobem na odzyskanie dawnego pigmentu włosów, przy pierwszych pojawiających się siwych kosmykach jest zastosowanie odsiwiacza dla mężczyzn. To profesjonalny produkt, którego działanie nakierowane jest na pobudzenie melanocytów do produkcji melaniny. Warto zauważyć, że takie działanie istotnie może być skuteczne, jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Profesjonalny odsiwiacz dla mężczyzn ponadto wzmacnia cebulki oraz wspomaga likwidację łupieżu. Można również sięgnąć po szampon na siwienie włosów, który zawiera fitopigmenty, czyli wyciąg z orzecha. stopniowo odbudowujące kolor włosów. Trzeba również zaznaczyć, że nie ma to nic wspólnego z farbowaniem. Na efekty należy czekać ok 3 tygodnie. Należy również pamiętać, że produkt najprawdopodobniej trzeba będzie na stałe włączyć do pielęgnacji włosów, aby utrzymać naturalny pigment na dłużej.

Zadbaj o zbilansowaną dietę suplementację

Niezwykle istotna jest również dieta. Jeśli jest uboga w cynk i witaminy z grupy B, to również może przyczyniać się do przedwczesnego siwienia włosów. Dlatego należy dbać o ich podaż podobnie jak kwasów Omega-3 i Omega-6, które także wspierają produkcję melaniny. Oczywiście jeśli w diecie brakuje tych elementów, to można również sięgnąć po suplementację w tabletkach.

Farbowanie – czy to dobry pomysł?

Pewną metodą na siwienie włosów może być ich farbowanie. Warto jednak sobie jasno powiedzieć, że jest to jedynie środek maskujący, a nie niwelujący problem przedwczesnego siwienia. Wielu mężczyzn ciągle nie jest przekonanych do farbowania włosów uważając je za mało męskie. Zatem dla nich zdecydowanie polecamy odsiwianie. Jeśli zastosuje się je odpowiednio wcześnie, to można przywrócić pigment, a jednocześnie cieszyć się nim dłużej zanim naturalny proces siwienia stanie się nieuchronny. Jednak niewątpliwie odsiwiacze są dobrym wyborem dla 30 i 40 -latków, którzy swój kolor włosów chcą utrzymać nieco dłużej.

Zaakceptuj proces siwienia

Ostatnim sposobem na siwienie jest po prostu jego akceptacja. Trzeba jasno sobie powiedzieć, że nie wszystkim mężczyznom siwienie dodaje lat, a niektórzy wyglądają nawet bardziej atrakcyjnie. Zatem nie ma co rwać siwych włosów z głowy, tylko poczuć się dobrze we własnej skórze. Dzięki temu od razu możesz poczuć się szczęśliwszy. Jeśli niewielka siwizna Ci nie przeszkadza, ale nie chcesz, by na Twojej głowie pojawiło się więcej siwych włosów, to stosując powyższe preparaty, a także odpowiednią dietę możesz nieco zahamować ten proces. Oczywiście bardzo istotne znaczenie ma redukcja stresu. Musisz nauczyć się odpoczywać i odstresowywać. Dzięki temu również Twoje włosy odczują różnicę!

Jest także wiele sposobów naturalnych na opóźnienie siwienia. Można np. parzyć zioła takie jak skrzyp polny, który wzmacnia włosy. Istotne znaczenie ma także unikanie ekspozycji na słońce, zatem jeśli pojawiły się u Ciebie pierwsze siwe włosy bezwzględnie latem powinieneś nosić czapkę lub kapelusz, a włosy chronić również zimą, szczególnie w mroźne i zarazem słoneczne dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here