Jak dobrać krem pod oczy?

0
1358
Jak dobrać krem pod oczy?

Pewnie wiele z Was zauważyło, że pierwsze zmarszczki pojawiają wokół oczu, są to tzw. zmarszczki mimiczne. Dlaczego akurat przy oczach? Jak temu zapobiec? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Skóra wokół oczu jest inna

Skóra wokół oczu jest cieńsza niż na pozostałych częściach twarzy, dlatego też łatwiej reaguje na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych i ulega przesuszeniu. Drugim problemem jest niewystarczająca ilość kolagenu i elastyny, dlatego jest mniej sprężysta.

To główne przyczyny powstawania pierwszych zmarszczek właśnie wokół oczu. Do tego mogą dochodzić niewłaściwa pielęgnacja, intensywny makijaż. Pod oczami mogą pojawić się także cienie lub worki będące objawem zmęczenia lub problemów z wątrobą lub nerkami.

Wszystkim tym problemom można zapobiec dzięki odpowiedniej pielęgnacji wrażliwej cery pod oczami. Zacząć dbać o nią trzeba już od dwudziestego roku życia.

Dobierz krem do swojego wieku

Nie ma kremów uniwersalnych do wszystkich typów cery i dla każdego wieku. Dobre kremy różnią się między sobą składnikami, ich proporcjami, konsystencją. Najlepsze efekty przynosi stosowanie kremów opartych na składnikach naturalnych, które są najlepiej przyswajane przez skórę.

W drogeriach i aptekach dostępne są kremy 20+, 30+, 40+ oraz 50+. Wszystkie mają działania nawilżające. Kremy przeciwzmarszczkowe (od 30 roku życia) zawierają kolagen, koenzym Q10 oraz retinol, które działają na skórę ujędrniająco i przyśpieszają regenerację naskórka.

Od 40 roku życia organizm produkuje coraz mniej kolagenu, dlatego musi być on dostarczany w kremach. Kremy 50+ dodatkowo zawierają ceramidy i składniki odżywcze.

Krem pod oczy należy stosować bardzo regularnie, jego składniki muszą być dostarczane skórze codziennie, by efekty były widoczne. Wszystkie kremy do twarzy i pod oczy należy wklepywać a nie wcierać. Wcieranie dodatkowo rozciąga skórę, co nie sprzyja jej jędrności.

Kremy na problemy ze skórą pod oczami

Cienie pod oczami to najczęściej skłonności genetyczne lub efekt problemów z wątrobą. Poprawę mogą przynieść kremy zawierające witaminę C, arnikę, haloxyl i kofeinę.

Worki pod oczami mogą być efektem zmęczenia lub problemów z nerkami. Należy więcej wypoczywać i ograniczyć spożywanie soli. Stosowany krem powinien w swoim składzie mieć ekstrakty z kasztanowca, alg, kofeinę oraz mentol.

Krem pod oczy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here