Lanzarote – ciekawe miejsca

0
3342
Lanzarote - ciekawe miejsca

Wybierasz się na Lanzarote i zastanawiasz się co zobaczysz? Czy może zastanawiasz się, czego można oczekiwać od jednej z siedmiu głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich? Jeżeli jedno z tych pytań dotyczy Ciebie, traktuj tekst jako pozycję obowiązkową. Od razu jednak należy zaznaczyć, że tekst nie będzie rankingiem ciekawych miejsc. Będzie to wskazówka, w której (biorąc pod uwagę opinie osób, które były na Lanzarote) zdaniem jednych czegoś zabraknie a zdaniem innych będzie wszystko to, co najważniejsze. O ile na polu atrakcji można dyskutować, tak w przypadku liczb sytuacja jest inna. Lanzarote odwiedza dwa miliony turystów rocznie.

Kilka słów wprowadzenia

Zanim jednak przejdziemy do atrakcji wypada powiedzieć kilka słów wprowadzających. Chodzi o Césara Manrique – artystę, który rozsławił klimat swojej rodzinnej wyspy. César Manrique to osoba zamożna i jednocześnie wpływowa. To dzięki niemu doświadczyliśmy prawdziwszego eksperymentu, którego celem było stworzenie z Lanzarote jedynego w swoim rodzaju dzieła sztuki.

Co należy rozumieć przez dzieło sztuki?

Skoro już wiemy, że za wszystko odpowiada pewien Pan artysta – czas przejść do efektów jego działań. Na pewno należy powiedzieć o zaprojektowaniu niezwykłego domu. Dokładniej rzecz ujmując jest to Willa Tahiche, której powstanie miało miejsce pod koniec lat sześćdziesiątych. Willa ta stanowi połączenie tradycyjnej wiejskiej chaty oraz cudownej architektury, której nie byłoby gdyby nie przyroda.

Lanzarote - ciekawe miejsca Przejdźmy teraz do tego, co było poświęcone naturze. Należy wymienić następujące miejsca: restaurację znajdującą się na wulkanie, oryginalny park kaktusów, wulkaniczną lagunę oraz punkt widokowy. Rzecz jasna nie był to zwykły punkt widokowy (wysokość na jakim się znajdował wynosiła 800 metrów).

Można powiedzieć, że teraz powiemy sobie o czymś zupełnie innym. Tak się składa, że na stokach wulkanów mamy do czynienia z owocowaniem winorośli. Gdyby były jakieś wątpliwości to za tym również stoi César Manrique. Natura od zawsze nie rozpieszczała wyspy.

Następnym przystankiem w naszym tekście jest Playa de Papagayo. Bez wątpienia należy powiedzieć, że to najpiękniejsza plaża na Lanzarote. Znajdziemy na niej wszystko to, co jest dla człowieka najważniejsze – ciszę, złoty piasek i płytką wodę. Czy coś jeszcze jest do szczęścia potrzebne? Mówi się, że gusta są różne, ale w tym wypadku powinna być akurat całkowita zgodność.

Podsumowanie wiadomości związanych z Lanzarote

Zapewne nie powiedzieliśmy sobie na temat wszystkiego, ale nie sposób powiedzieć o wszystkim. Mówimy o miejscu, które wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, prawdziwym dziele sztuki. Być może są osoby uważające takie określenie za przesadę, ale tu nie ma mowy o jakiejkolwiek przesadzie. Fakty są jednoznaczne. Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat „naszej” wyspy to takiej decyzji pozostaje tylko i wyłącznie przyklasnąć. Dzieło sztuki może być odkrywane na różne sposoby i wszystko zależy wyłącznie od tego jakie będziemy mieli podejście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here