Jak wybrać okulary?

0
2301
Jak wybrać okulary?

Ładne oprawki to coś, w co warto zainwestować. Wiele osób wstydzi się tego, że nosi okulary. Wybierają soczewki kontaktowe. Jednak okazuje się, że w okularach też możemy wyglądać bardzo uroczo. Ważna jest oczywiście trwałość takich oprawek, jak i ważny jest także komfort i wygoda. Jednak niezwykle istotne jest to, jak będziemy się w nich czuli, mają je na sobie. Aby się dobrze czuć w oprawkach, muszą one pasować do kształtu twarzy. Jednak wiele osób robi to nieprofesjonalnie. Idziemy do sklepu optycznego i mierzymy pierwsze lepsze oprawki. W ogóle nie podchodząc do tego w sposób przemyślany. Jeżeli będziemy mierzyć oprawki w sposób przypadkowy, wówczas takie mierzenie będzie bardzo nieprzyjemne, bo na przykład możemy stwierdzić, ze w oprawkach wyglądamy okropnie. Tymczasem takie oprawki, które przymierzyliśmy, mogą po prostu nie tyle zdradzać, że w ogóle nie jest nam ładnie w okularach, co mogą akurat nie pasować do kształtu naszej do twarzy. Bo przecież nie każda twarz jest taka sama. Dlatego niezależnie od tego, czy kupujemy okulary przeciwsłoneczne, czy szkła korekcyjne, powinniśmy sprawdzić, w jakim kolorze oprawek i w jakim kształcie będzie nam najlepiej.

Co zatem warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu okularów? Otóż ważne jest to, aby rozmiar oprawek był proporcjonalny do twarzy. Natomiast jeśli chodzi o kształt oprawek, powinien on kontrastować z kształtem twarzy. Na przykład do twarzy okrągłej świetnie będą pasowały prostokątne oprawki. Natomiast kolor oprawek powinien z kolei podkreślać kolor oczu.

Jak wybrać okulary?

Są osoby, które mają twarz okrągłą. Taka twarz charakteryzuje się tym, że ma taką samą szerokość co wysokość i twarz ta nie ma żadnych kanciastych elementów. Takim elementem kanciastym mogą być wystające kości policzkowe lub wystająca żuchwa. Twarz tego typu nadaje się do tego, aby ją wysmuklić. Należy więc dobrać takie oprawki, które są prostokątne z cienkim mostkiem lub mostkiem, który jest jasny. Świetnie będziemy wyglądać w takich okularach, które są prostokątne.

Jeśli natomiast ktoś ma twarzy owalną, czyli proporcjonalne rysy twarzy i lekko wystające kości policzkowe, wówczas ma szczęście, bo taka twarz jest uznawana za idealną i we wszystkich typach okularów będzie nam bardzo ładnie. Okulary do tego typu twarzy dobiera się w ten sposób, że zachowujemy jej naturalne proporcje. Czy na przykład wybieramy oprawki, które są tak samo szerokie jak twarz. Kształt tutaj nie jest istotny.

Kolejnym typem twarzy jest twarz podłużna. Tutaj powinniśmy mieć na celu optyczne skrócenie twarzy. Dobrym pomysłem w takim przypadku będą oprawki, które są szerokie zarówno u góry jak i na dole. Dużo osób, która ma podłużną twarz, ma większy nos. Tutaj ważne jest to, aby nos był optycznie mniejszy. Dlatego w takim przypadku zalecane są oprawki, które mają niski mostek.

Z kolei twarz trójkątna charakteryzuje się tym, że ma wyraźnie zarysowaną linię szczęki i wąską brodę oraz czoło. Wówczas polecane są oprawki, które podkreślą górną część twarzy, czyli na przykład takie, które mają grubą ramę i nie posiadają dolnej ramy.

Są też takie osoby, które mają kształt w kształcie serca. W takim przypadku polecane są oprawki, które mają jasne kolory i są szerokie w dolnej części.

Innym typem twarzy jest twarz diamentowa. Tutaj polecane są oprawki, które mają grubą lub ozdobną górną ramę oraz okulary, które są bez oprawek.

Z kolei twarz kwadratowa dobrze wygląda w oprawkach, które są krótkie oraz szerokie. Takie oprawki optycznie wydłużają twarz i wygląda twarz w nich świetnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here