Kredyt hipoteczny dla firm

0
982
Kredyt hipoteczny dla firm

Przyjęło się, że jeśli jesteś właścicielem firmy, wszystko powinieneś brać w leasing ze względu na „wrzucanie raty w koszta”. Banki jednak swoje usługi finansowe dopasowują coraz lepiej do swoich klientów oraz do ich indywidualnych potrzeb. Chodzi przede wszystkim o to, że w przypadku leasingu musisz zwykle mieć otwartą firmę minimum trzy miesiące, musi ona przynosić odpowiednie dochody, a ty musisz być gotowy na opłatę wstępną. Nie wszystko też można wziąć w leasing i w przypadku firm, które jeszcze nie posiadają własnego lokalu użytkowego, muszą tę kwestię załatwić zgoła inaczej.
W tym miejscu najlepiej sprawdza się kredyt hipoteczny dla firm, oferowany przez coraz większą liczbę banków widzących w tej usłudze prawdziwy potencjał oraz zainteresowanie klientów. Co trzeba jednak wiedzieć, zanim weźmiesz kredyt hipoteczny dla firm?
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że każdy bank ma swoje własne, wewnętrzne procedury oraz że każdy traktuje klientów indywidualnie. To najczęściej oznacza, że jeśli jeden bank odmówił twojej firmie kredytu, wcale nie musi oznaczać odmowy we wszystkich bankach. Są jednak branże postrzegane przez instytucje finansowe jako mniej bezpieczne, to znaczy jako mogące mieć problemy z płynnością finansową, przez co są mniej chętnie finansowane. Wśród nich zwykle wymieniane są firmy związane z transportem, gastronomią, motoryzacją, meblami, finansami, ubezpieczeniami, ale również z budownictwem. Każda firma podlega ocenie bank pod względem zdolności kredytowej, a co za tym idzie – decyzji o przyznaniu na przykład kredytu hipotecznego dla firm.
Do uruchomienia kredytu hipotecznego na firmę niezbędne będą takie dokumenty, jak informacja o zarejestrowaniu przedsiębiorstwa wraz z nadanym numerem NIP, REGON, ewentualnie umowa spółki, jeśli to inna działalność niż jednoosobowa działalność gospodarcza. Niezbędne są również zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami zarówno w ZUS, jak i w US. Trzeba przygotować też PIT 36L za poprzedni rok. Niektóre banki chcą również wyciągi z konta bankowego.

http://www.takeitizzy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here