Jak malować brwi cieniem do powiek?

0
3755
Jak malować brwi cieniem do powiek?

O ile makijaż oczu jest łatwo opanować i już po kilku próbach możesz znaleźć swój numer jeden, o tyle z brwiami jest większy problem. Moda podpowiada, że powinny być wyraziste, ładnie wygięte i podkreślone, a półki drogeryjne aż się uginają od kosmetyków, których zastosowanie może być trudne dla początkujących. Ostatnio bardzo gorącym trendem jest malowanie brwi cieniem do powiek. Jak to zrobić?

Mnogość kosmetyków do makijażu pozwala dobrać odpowiednie produkty do potrzeb i typu urody. Delikatne blondynki nie powinny raczej zbyt mocno podkreślać brwi. Problem mają także kobiety, które zmagają się ze zbyt przerzedzonymi włoskami. Dla nich dobrym rozwiązaniem może okazać się użycie cienia do powiek.

Jak malować brwi – różne kosmetyki?

Mnóstwo kosmetyków do malowania i stylizacji brwi przyprawia o zawrót głowy. W teorii na pewno wiesz, jak malować brwi, mając do wyboru dostępne produkty, takie jak pomady, żele czy kredki. Czasami jednak nie zawsze się one sprawdzają i nie zawsze pasują do twojego typu urody.

Na rynku możesz znaleźć także specjalne cienie dedykowane do brwi, chociaż w tym wypadku równie dobrze sprawdza się zwykły cień do powiek. Cień ma kilka zalet. Po pierwsze dobrze kryje skórę i sprawia, że brwi wydają się bardziej gęste, po drugie jego nakładanie jest o wiele łatwiejsze. Jak malować brwi za jego pomocą, żeby wyglądały naturalnie, ale wpisywały się w najnowsze trendy?

Cienie na brwi – odpowiedni kolor

Pierwszym krokiem do pięknie pomalowanych cieniem brwi, jest oczywiście dobór odpowiedniego koloru. W tym wypadku cienie do powiek wygrywają z cieniami do brwi. Istnieje wśród nich o wiele większy wybór barw. I o ile szatynki i brunetki nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego koloru, o tyle dla blondynek cienie do powiek są w tym wypadku wybawieniem.

Pojawia się tu naprawdę ogromny wybór. Można bez trudu przebierać wśród matowych cieni o satynowym wykończeniu. Nic błyszczącego czy z drobinkami brokatu. W grę wchodzą wszelkie odcienie brązu, beże oraz różnego rodzaju szarości i burości. Cień dla blondynki nie może być za ciemny, bo wtedy efekt będzie karykaturalny.

Jak malować brwi cieniem

Cień do powiek na brwi musisz nałożyć za pomocą specjalnego, twardego pędzelka o ściętym włosiu. Najpierw delikatnie wyrysuj nim kontur brwi powolnymi, delikatnymi ruchami. Zacznij od dolnej kreski, następnie zaznacz kontur górnej. Większość kobiet mocniej podkreśla wewnętrzny kącik, delikatniej zewnętrzny, co daje bardzo korzystny efekt.

Następnie przychodzi czas na wypełnienie środka. Krótkimi ruchami pomaluj brwi na całej długości, używając tego samego pędzelka. Jeśli nie chcesz, by makijaż był za mocny, za każdym razem strzepnij nadmiar cienia z włosia.

To świetny sposób na makijaż codzienny. Jak malować brwi cieniem do powiek na większe wyjście? Niestety będziesz musiała utrwalić make-up, stosując na przykład żel. Dzięki temu kolor utrzyma się na dłużej. Nie zapomnij zaznaczyć jasnym cieniem powieki tuż pod brwiami! Wtedy będą jeszcze bardziej wyraziste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here