Internet na kartę? Trzy mniej oczywiste zalety

0
2070

Internet na kartę to usługa dostępna na polskim rynku już od pewnego czasu. Zazwyczaj jej użytkownicy podkreślają bezapelacyjną zaletę, jaką jest możliwość kontrolowania wydatków na bieżąco. Dziś pokażemy, dlaczego musisz rozważyć tę opcję, nawet jeżeli doskonale kontrolujesz swoje rachunki i zwykle nie wybierasz ofert typu prepaid.

Wybór internetu na kartę stanowi dziś realną alternatywę dla tradycyjnej umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Ceny są niskie, warunki elastyczne, a użytkownicy usługi na kartę mogą liczyć na takie same bonusy, jak abonenci. Sprawdźmy szczegóły.

#1 Płać za tyle, ile naprawdę używasz

Jeden z moich znajomych nie potrafi nigdy określić, ile internetu będzie potrzebował. Nie chodzi nawet o to, że prowadzi on nieuregulowany tryb życia. Wręcz przeciwnie, ma sześcioletnią córkę. Ilość transferu, który wykorzystuje jest wprost proporcjonalna do tego, ile czasu spędzi z córką w samochodzie. Im dalej jadą, tym więcej odcinków ulubionej kreskówki  dziecko chce obejrzeć. Jeżeli jadą na święta lub w weekendową podróż pod miasto, pakiet topnieje w oczach. Jeżeli nie, jego wykorzystanie nie zbliża się nawet do 80%. Jakiś czas temu ów znajomy wybrał rozwiązanie na kartę, dzięki czemu może zamawiać pakiety w wygodny sposób: wybierając pomiędzy rozliczeniem dziennym (koszt to ok. 5 zł za każdą dobę), tygodniowym (ok. 20 zł za 7 dni) i miesięcznym (49 zł za 30 dni). W ten sposób internetu w samochodzie nigdy nie brakuje, a on nie marnuje dużych pakietów danych.

#2  Nie wiąż się długą umową

Dostawcy internetu zazwyczaj kuszą nowych użytkowników możliwością otrzymania sprzętu (np. routera) za darmo lub oferują atrakcyjne raty na droższe urządzenia. Oznacza to jednak, że musimy związać się z nimi dłuższą umową. Internet na kartę pozwala na więcej swobody. Gdy zmieni się oferta na rynku i pakiety potanieją, możesz bez problemu zacząć korzystać z innej usługi. W przypadku dostępu do internetu mobilnego ma to jeszcze jedną niebagatelną zaletę. Jeżeli okaże się, że usługa, ze względu na problemy z zasięgiem, nie działa najlepiej tam, gdzie jej potrzebujesz (np. w domu, w drodze do pracy), możesz wybrać innego operatora.

#3 Nie płać (prawie) nic za transfer w nocy

Operatorzy oferują użytkownikom internetu w modelu prepaid dodatkowe usługi, identyczne jak te dostępne dla abonentów. Jako przykład mogą posłużyć tanie pakiety internetu do wykorzystania w nocy. Z nielimitowanego internetu można cieszyć się już za 5 zł miesięcznie Zwykle pakiety tego typu obowiązują w godzinach od północy do 9:00, a więc w czasie, gdy zapotrzebowanie na transfer danych nie jest największe. Jeśli jednak korzystasz z internetu mobilnego w drodze do pracy lub szkoły, internet na kartę może Cię zainteresować. Poranne surfowanie odbędzie się prawie za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here