Co może Ci zaoferować SPA?

0
2456

SPA może być samodzielną strefą relaksu lub stanowić część luksusowej oferty hotelowej. Rosnąca popularność miejsc tego typu sprawia, że na przestrzeni lat w Polsce powstało tysiące ośrodków oferujących zabiegi upiększające, z których korzystają klienci obu płci. Czym tak naprawdę jest SPA i co może Ci zaoferować? Stworzyliśmy krótką prezentację.

SPA jest synonimem wypoczynku oraz relaksu, w którym szczególnie ważny jest klimat. Przygaszone światła, łagodna muzyka, delikatne zapachy, intymność – mają istotny wpływ na budowanie nastroju. To oprawa, o którą powinien zatroszczyć się każdy salon, dbający o komfortowe warunki wypoczynku swoich gości. Jednak oprócz atmosfery istotne jest otoczenie. Salon położony w pobliżu ruchliwej ulicy jest atrakcyjny pod względem lokalizacji, jednak dochodzący zza okna szum, może być przeszkodą w wyciszeniu się. SPA w górach lub innych malowniczych rejonach poza miastem to z kolei kojąca bliskość natury i możliwość zaczerpnięcia głębszego oddechu. 

Czego możesz spodziewać się od wizyty w salonie SPA?

Profesjonalne SPA zatroszczy się o wszystkie Twoje potrzeby. Sztab wyszkolonych fachowców jest gotowy, aby wsłuchać się w potrzeby klientów i zaproponować zabiegi dopasowane do ich oczekiwań. Od ich doświadczenia nie mniej ważny jest sprzęt, na jakim pracują oraz kosmetyki używane podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Strefy SPA zazwyczaj składają się z podobnych atrakcji i obejmują:

  • gabinety masażu, w których fizjoterapeuci oferują różne rodzaje zabiegów na całe ciało. Powinny one nie tylko relaksować, ale również spełniać swoje prozdrowotne zadanie.
  • basen, przeznaczony do pływania, ale również wykonywania ćwiczeń, poddawaniu się masażom czy dający możliwość skorzystania z rozluźniającego jacuzzi
  • siłownię lub strefę fitness wyposażoną w podstawowe sprzęty do ćwiczeń
  • strefę termalną, na którą składają się sauny
  • łaźnie aromatyczne

Oferta poszczególnych salonów oczywiście różni się między sobą. Współczesne strefy SPA rozbudowywane są o kolejne atrakcje, które przyciągną klientów niczym magnes, a przede wszystkim zachęcą ich do powrotu.

Ośrodki SPA – całoroczne wakacje

Wybierając się do konkretnego SPA powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie atrakcje oferuje. Możesz wybrać miejsce zlokalizowane niedaleko Twojej pracy lub ofertę spoza miasta. SPA w górach lub nad morzem wymaga większego zaangażowania czasowego i organizacyjnego, jednak ma również wiele zalet. Ośrodki SPA zlokalizowane w malowniczo położonych miejscach kuszą nie tylko obietnicą relaksu, ale także oferują doskonałe zaplecze turystyczne. SPA w hotelu Olympic w górach to idealna propozycja całoroczna, zyskująca na popularności zwłaszcza zimą, kiedy po aktywnym dniu na stoku, można oddać się relaksowi w komfortowych warunkach. Opcja nadmorska z kolei interesująca jest latem, kiedy pozwala Ci korzystać ze słońca i wysokich temperatur.

Bez względu na to, w jakim miejscu oddasz się zabiegom pielęgnacyjnym, ich rezultatem powinien być swoisty reset i naładowanie akumulatorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here