Wodne atrakcje w Białce Tatrzańskiej

0
1893

Kojarzysz Białkę Tatrzańską wyłącznie w narciarstwem i wędrówkami po górach? To błąd! Białka ma o wiele więcej do zaoferowania. Jeśli kochasz wodę, uwielbiasz pływać i korzystać z uroków sauny – musisz koniecznie tu przyjechać! Termy tatrzańskie to coś, co każdego może postawić na nogi!

Baseny przy pięknym widoku

Aż dziw bierze, że ciągle pokutuje stereotyp o rutynowych atrakcjach w górach. Wielu z nas ciągle uważa, że Tatry są piękne, owszem, ale niestety dość przewidywalne. Polskie góry mają wiele do zaoferowania. Matka natura była niezwykle łaskawa dla polskich Tatr. Obok wspaniałych widoków, świetnych szlaków, spektakularnej przyrody, idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych i wspinaczki, możemy tu odnaleźć… prawdziwe wodne eldorado. Mowa oczywiście o termach. Ciepłe, zmineralizowane wody są idealne w stanach gorszego samopoczucia. Poprawiają wygląd i relaksują – są jak naturalny terapeuta.

Białka Tatrzańska – atrakcje jak nad morzem

Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej zadowolą każdego. Obojętne, czy jesteś sportowcem, czy też uwielbiasz spokojny urlop. Park Wodny Terma Bania jest w stanie usatysfakcjonować rodziny z dziećmi, małżeństwa liczące na romantyczne wieczory i pracowników przyjeżdżających na integrację. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Nie wierzysz?

Jeśli jesteś osobą aktywną, kochającą adrenalinę z pewnością doskonale odnajdziesz się w Strefie Zabawy. To specjalny obszar basenów termalnych, gdzie znajdują się różnego rodzaju armatki i kaskady wodne, gejzery denne, karuzele, pole do zabaw zespołowych, przeprawa linowa itd. Strefa ta to także ławeczki do masażu o wodospad. Ponadto znajdziesz tu dwie wanny termalne z surową, siarkową wodą termalną.

Dla tych, którzy lubią bardziej spokojny wypoczynek idealna będzie Strefa Relaksu. Przestrzeń ta jest wyposażona w stacje masażu dennego i bocznego, leżanki wodno-powietrzne, nisze masażu podwodnego oraz przeciwprądy.

Nie sposób nie wspomnieć także o saunarium. Sauny pomogą osobom zapracowanym i zestresowanym, sportowcom, pracownikom fizycznym i umysłowym. Ich zadaniem jest takie podniesienie temperatury ciała, by organizm zaczął wytwarzać więcej komórek walczących ze szkodliwymi wirusami i bakteriami. Ponadto saunowanie przyczynia się do likwidowania napięcia mięśniowego oraz poprawy stanu ukrwienia.

Woda urody doda!

Polskie góry są przykładem świetnej infrastruktury turystycznej. Przy basenach termalnych bardzo często ulokowane są placówki SPA oferujące rozmaite zabiegi kosmetyczne. Mowa tu zarówno o manicure, pedicure lub depilacji, jak i o masażach lub pielęgnacji twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here