Jak wybrać odpowiedni alkomat?

0
451
Jak wybrać odpowiedni alkomat

Prawo jazdy jest dla większości osób dokumentem, które pozwala nie tylko przemieszczać się po mieście czy kraju, ale także nierzadko pozwala utrzymać rodzinę. Utrata prawa jazdy mogłaby zniszczyć dotychczasowe życie. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny alkomat z atestem, który sprawdzi zawartość alkoholu w organizmie. Jak wybrać alkomat?

Alkomaty elektrochemiczne

Alkomat jest urządzeniem, które mierzy poziom alkoholu we krwi. Odbywa się to na podstawie wydychanego powietrza. Każdy kierowca pewnie nie raz dmuchał podczas kontroli drogowej. Jazda pod wpływem alkoholu jest surowo karana, a dodatkowo pijana osoba za kółkiem może wyrządzić nie tylko sobie, ale także i innym krzywdę.

Na rynku dostępne są alkomaty elektrochemiczne, które w szybki sposób pokazują, czy możemy wsiąść za kierownicę naszego pojazdu, czy nie. Alkomaty te są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami wybieranymi przez kierowców. Posiadają one sensor, który odróżnia alkohol od innych substancji i jest miarodajny. Oczywiście należy wybrać Alkomat z atestem.

Bądź odpowiedzialny za kółkiem

Każdy kierowca, który raz na jakiś czas lubi spędzić wieczór przy piwie czy innym alkoholu powinien mieć w domu alkomat. Nie jest to drogie urządzenie, a może uratować życie nie tylko kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Na rynku jest bardzo wiele alkomatów. Oczywiście ich ceny wahają się od kilkunastu złotych do kilku tysięcy. Najważniejsze jest wybranie alkomatu z atestem, gdyż tylko taki sprzęt będzie wiarygodny. Alkomaty elektrochemiczne kosztują kilkaset złotych i jest to kwota, którą warto zainwestować.

Kalibracja alkomatu

Kalibracja jest niezbędną czynnością, która pozwala na zachowanie dokładności pomiarów. Sprzęt musi zostać skonfigurowany według zaleceń producenta. Używając prywatnie alkomatu elektrochemicznego, najczęściej kalibrację wykonuje się raz w roku lub po 500 pomiarach.

W przypadku gdy alkomat będzie używany częściej, to warto wybrać urządzenie, które wymaga rzadszej kalibracji. Najlepiej jest wybrać sprzęt, który jest używany przez służby mundurowe, gdyż te urządzenia dostosowane są do częstego używania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here