Wakacje nad Morzem Czarnym

0
1396
Wakacje nad Morzem Czarnym

Planując wakacyjne wojaże dobrze się jest zastanowić nad dostępnymi na rynku ofertami. Wszystkie biura podróży oferują mnóstwo propozycji w różnych konfiguracjach i kierunkach. W ostatnich latach dość często wybieranym przez Polaków kierunkiem jest wybrzeże Morza Czarnego, a zwłaszcza wakacje w Bułgarii.

Jest to propozycje ze wszech miar godna zainteresowania. Przede wszystkim ze względu na doskonałe warunki plażowania. W przypadku Bułgarii możemy zapomnieć o skałach, zimnych prądach, czy niewielkich miejscach do wypoczynku nad morzem. Słynie ona z długich szerokich i piaszczystych plaż położonych nad ciepłym Morzem Czarnym. Najbardziej popularne resorty wypoczynkowe Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, czy też Albena oferują bardzo dużo możliwości zakwaterowania i spędzenia wolnego czasu. Miejscowości te nastawione są na obsługiwanie ruchu turystycznego i praktycznie oferują wszystko co jest niezbędne turyście do dobrego spędzenia urlopu. Po drugie co jest równie szalenie istotne, Bułgaria jest bardzo atrakcyjna cenowo. Ceny wczasów nie są zbyt wygórowane i praktycznie dostępne na każdą kieszeń. W zależności od poziomu finansowania możemy wybrać z odpowiednio dobranych standardów wypoczynku. Praktycznie każdy może znaleźć sobie coś co będzie mu odpowiadało. Po trzecie Bułgaria oprócz wspaniałych warunków do wypoczywania i atrakcyjnych cen oferuje również wiele atrakcji do zwiedzania. Osady nad Morzem Czarnym istniały już w starożytności i niektóre z nich istnieją ponad dwa tysiące lat. Co więcej niektóre miejsca związane są historycznie z Polską, jak na przykład Warna – miejsce bitwy z Turkami i bohaterskiej śmierci Władysława Warneńczyka drugiego króla z dynastii Jagiellonów. Przypomina o tym mauzoleum poświęcone Władysławowi położone na przedmieściach Warny. Warto przebywając na wczasach ruszyć w różnego rodzaju wycieczki objazdowe, które pokażą piękno tego kraju i zapoznają z jego zabytkami jak na przykład Nesebyr miasto położone na przylądku z wieloma zabytkowymi cerkwiami.
Wypoczywając w Bułgarii możemy również oddać się wodnemu szaleństwu. Praktycznie na każdej plaży możemy napotkać kilka punktów oferujących różnego rodzaju atrakcje związane z wodą: loty paralotnią na uwięzi, przejażdżki na wodnym bananie, skutery wodne, różnego rodzaju rejsy statkami, podczas których możemy obserwować delfiny lub przeżyć napady wynajętych piratów. Będąc w Bułgarii nie należy również zapominać o dość interesującej miejscowej kuchni i przede wszystkim wspaniałych winach. Bułgaria słynie z produkcji bardzo dobrych i aromatycznych trunków. Jednakże jednymi z popularnych pamiątek związanymi z tym krajem są wszelkiego rodzaju kosmetyki związane z różami. Należy pamiętać, że Bułgaria jest największym na świecie eksporterem olejku różanego, dlatego też nie dziwi dostępne co i rusz wszelkiego rodzaju mydełka różane, akcesoria do kąpieli, próbki olejku itp.

Podsumowując należy podkreślić, że nie sposób w krótkiej notce wymienić wszystkie zalety Bułgarii jako miejsca do spędzenia wymarzonych wakacji. Należałoby się o tym przekonać na własnej skórze.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here