Majorka – świetnym miejscem na wakacyjny wypoczynek

0
1217
Majorka - świetnym miejscem na wakacyjny wypoczynek

Po całym roku ciężkiej pracy, większość z nas nie może się doczekać urlopu i wymarzonego wypoczynku. Marzymy najczęściej o ciepłych krajach, słońcu, piaszczystej plaży i czystym, błękitnym morzu. Trudność sprawia jednak wybór kierunku wakacyjnej wyprawy.

Wybór miejsca na urlop

Pierwszy krok to wybór miejsca, w którym chcielibyśmy spędzić urlop. Decyzja nie należy do najłatwiejszych. Warto się zatem zastanowić, czy chcemy wyjechać w jakieś popularne miejsce, czy raczej marzymy o kraju mało znanym i nielicznie odwiedzanym przez turystów. Podejmując decyzję, warto wcześniej zapoznać się z informacjami dotyczącymi wybranego miejsca. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jaka pogoda panuje tam w okresie urlopowym i czy będzie ona nam odpowiadać. Ważna jest również odległość od miejsca pobytu i zaplanowanie podróży. Nie można także pominąć sprawdzenia bazy hotelowej oraz oferowanych standardów.
Co liczy się jeszcze? Na pewno sposób wypoczynku, którego oczekujemy. Bardzo istotne jest bowiem, czy marzymy o kąpieli w morzu i opalaniu się na plaży, czy raczej wolimy bardziej czynny wypoczynek, na przykład wędrówki górskie, uprawianie sportów wodnych, zwiedzanie zabytków czy wieczorne imprezy.
Ważne jest też z kim wybieramy się na urlop. Każdy bowiem uczestnik wyprawy powinien czuć się komfortowo, również dzieci, jeżeli je ze sobą zabieramy.
Nie bez znaczenia jest też ilość dni urlopu, którymi dysponujemy oraz koszty, które będziemy musieli ponieść.

Majorka – wakacje

Miejsce, które jest atrakcyjne pod wieloma wymienionymi wcześniej względami, to Majorka. Urlop na tej pięknej wyspie na pewno spełni oczekiwania najbardziej wymagających turystów.
Majorka jest bowiem bardzo popularna i chętnie odwiedzana, nie tylko ze względu na idealną pogodę, piękne plaże i krajobrazy. Wielkim plusem jest szybkość, z jaką można dostać się na tę największą z wysp archipelagu Balearów, leżącą niedaleko wybrzeży Hiszpanii. Bezpośrednia podróż samolotem z Polski zajmuje bowiem tylko trzy godziny. Oczywiście można podróżować inaczej, np. samochodem do Wenecji lub Barcelony, a potem promem.
Na wyspie możemy liczyć na miłe przyjęcie i przyjazne nastawienie mieszkańców, którzy chętnie udzielają pomocy turystom. Warto wiedzieć, że temperatury na Majorce latem mogą sięgać nawet 38 stopni. Nie są one jednak zbyt uciążliwe, ponieważ łagodzi je znacznie morska bryza.
Majorka oferuje turystom liczne atrakcje. Coś miłego dla siebie może tutaj znaleźć każdy, na pewno nikt nie będzie się nudził. Przede wszystkim są tu rewelacyjne kompleksy wypoczynkowe z wspaniałą bazą noclegową i przepięknymi widokami. Znajdą coś dla siebie miłośnicy zwiedzania, gdyż zabytków tu nie brak. Szerokie, czyste i dobrze wyposażone plaże zachęcą do opalania. Ale osoby szukające samotności również znajdą coś dla siebie. Mogą bowiem skorzystać z nieco mniejszych plaż kamienistych, ukrytych za wysokimi skałami, w bujnej roślinności.
Na Majorce wspaniale będą się bawić zarówno dorośli, jak dzieci i młodzież. Dla maluchów przeznaczonych jest wiele placów zabaw, basenów, a dla młodzieży liczne kluby, dyskoteki, puby, centra handlowe, ale też sporty wodne i lądowe czy wędrówki po trasach turystycznych.
Dodatkowo świetna, zdrowa kuchnia śródziemnomorska i niewygórowane ceny (zwłaszcza poza sezonem) to najlepsza zachęta dla jeszcze niezdecydowanych.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here