Tatuaż zegar – Wyraz stylu życia i obranej filozofii

0
1322
Tatuaż zegar - Wyraz stylu życia i obranej filozofii

Wielu ludzi marzy o oryginalnym tatuażu przykuwającym wzrok innych. Istnieje niezliczona ilość wzorów oraz symboli wykorzystywanych w sztuce tatuażu. Niektórzy jednak chcieliby mieć unikatowy tatuaż będący wyrazem ich stylu życia oraz indywidualnych cech. Dużą popularnością cieszy się tatuaż z zegarem. Wielu jednak zastanawia się co oznacza tatuaz zegar. Posiada on bowiem szeroką gamę znaczeń. Dzięki takiemu tatuażowi można zaznaczyć ważny moment w życiu, ukazać istotę przemijającego czasu czy wskazać znaczącą datę lub godzinę.
Interpretacja tatuażu zależy głównie od jego motywu przewodniego. Oto kilka popularnych wzorów:

* Zegar rozbity – symbolizuje smutne wydarzenie z życia, po którym czas się „zatrzymał”.
* Zegar słoneczny – ma na celu uświadomienie wpływu cywilizacji na otaczającą przyrodę. Posiada dwa znaczenia. Pierwsze ma na celu ukazanie rozwoju nauki i cywilizacji. Natomiast drugie ma symbolizować zależność ludzi od sił przyrody.
* Klepsydra – Przesypywanie się piasku ma ostrzegać przed nieuchronnym przemijaniem oraz ma mobilizować do czerpania jak najwięcej z każdej chwili w życiu.
* Zegar bez wskazówek – taki tatuaż ma na celu ukazanie lekceważącego stosunku do upływu czasu lub pogodzenia się z nim.
* Zegar i czaszka – symbolizuje przemijanie, upływający czas prowadzący do nieuniknionej starości oraz ostatecznie śmierć.
* Zegar i róża – jest to ukazanie wiecznej miłości. Symbol ten oznacza również miłość do swojego dziecka. Często na zegarze pojawia się godzina narodzin potomka.

Niewątpliwie zegar jest bardzo popularnym wzorem w sztuce tatuażu. Może symbolizować filozofię oraz obrany kierunek w życiu, jak i wiele innych ważnych zdarzeń w życiu człowieka.

http://www.kobiecosc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here