Szelki odblaskowe – gadżet, który przyda się każdemu!

0
3395

Świadomość znaczenia dobrej widoczności dla bezpieczeństwa na drogach jest na szczęście coraz większa. Nie dziwi więc, że rośnie także ilość dostępnych gadżetów odblaskowych, które mają być coraz bardziej użyteczne, skuteczne i wygodne. Jedną ciekawych opcji są na pewno szelki odblaskowe – co musisz o nich wiedzieć?

Szelki odblaskowe – co to jest?

Większość ludzi doskonale wie, jak wyglądają szelki i odblaski – czy jednak szelki odblaskowe to proste połączenie tych dwóch elementów? O to spytaliśmy specjalistę ze sklepu Odblaski24.com.pl.

Szelki odblaskowe to każdy gadżet odbijający światło i posiadający formę prostej uprzęży. Warto podkreślić, że rozwiązanie takie ma dwie bardzo duże zalety względem np. kamizelek odblaskowych. Przede wszystkim dość ściśle przylega do ubrania danej osoby, a także zapewnia sporą powierzchnię odbijającą światło. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli odblaskowych szelek przeznaczonych dla różnych użytkowników. Na ogół składają się one z pasa opinającego człowieka w biodrach i przeczepionych do niego szelek pojedynczych (noszonych przez ramię jak szarfa lub koalicyjka) lub podwójnych w kształcie litery U, V lub X. Istnieją także szelki odblaskowe nie mocowane do pasa, a jedynie przekładane przez głowę i trzymające się na ramionach lub też podtrzymywane ściągaczami na wysokości klatki piersiowej. Jak więc widać – wybór produktów tego rodzaju jest obecnie bardzo szeroki!

Szelki odblaskowe na motocykl

Mówiąc o szelkach odblaskowych, najczęściej porównuje się je do kamizelek. Zalety tych pierwszych szczególnie widoczne są w przypadku motocyklistów. Dzięki swojej konstrukcji i zestawowi ściągaczy oraz zatrzasków szelki odblaskowe można ściśle dopasować do kombinezonu motocyklowego, dzięki czemu nie będą one przeszkadzać podczas jazdy i powiewać przy większych prędkościach. Mimo iż motocykle są wyposażone w światła, to dodatkowe poprawienie widoczności dzięki odblaskom na pewno zwiększy bezpieczeństwo kierującego.

Szelki odblaskowe na rower

Odblaskowe szelki doskonale sprawdzą się też w przypadku rowerzystów. Także bowiem w ich przypadku zapewnią one dużo lepszą widoczność po zmroku. Dodatkowo nie będą przeszkadzać przy większych prędkościach czy mocno wiejącym wietrze.

Szelki odblaskowe do biegania

Dzięki temu, że szelki odblaskowe są bardzo lekkie, a  dodatkowo można je regulować i dopasowywać do budowy ciała, doskonale sprawdzą się one u osób uprawiających sport. Dobrze założone szelki nie będą przeszkadzać w nawet bardzo dynamicznym poruszaniu się.

Szelki odblaskowe dla dzieci

Do tej pory mówiliśmy o produktach dla dorosłych, warto jednak zdawać sobie sprawę, że istnieją także szelki odblaskowe dla dzieci. W zależności od modelu mogą one wyróżniać się tylko mniejszymi rozmiarami, ale też dodatkowymi kolorowymi aplikacjami czy też nietypową konstrukcją. Popularne są dziecięce kamizelki z gumowymi ściągaczami, które nie wymagają regulacji czy też wzory jedynie przekładane przez głowę. Wszystkie one mają oczywiście na celu nie tylko poprawienie widoczności najmłodszych, ale też zapewnienie im jak największej swobody ruchów.

Szelki odblaskowe – jaka cena?

Szelki odblaskowe mają wiele zalet i sprawdzają się w licznych zastosowaniach. Jak jednak kształtuje się ich cena względem kamizelek odblaskowych?

Określenie ceny dla szelek odblaskowych nie jest takie proste, jak w przypadku kamizelek czy innych małych gadżetów. Wynika to z różnych konstrukcji poszczególnych modeli i zastosowanych rozwiązań. Ogólnie jednak najtańsze i najprostsze szelki zakupić można nawet za mniej niż 10 zł, najlepsze modele mogą z kolei kosztować ponad 40 zł. Można więc stwierdzić, że szelki są nieco droższym produktem od klasycznych kamizelek, jednak różnica w tym zakresie nie jest zbyt duża. Warto przy tym też pamiętać, że szelki odblaskowe mają większe walory użytkowe, a sam zakup jest wydarzeniem raczej rzadkim. Dlatego też na pewno warto wydać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na szelki – i cieszyć się ich wygodą! – dodaje specjalista z firmy Odblaski24.com.pl.

Szelki odblaskowe są więc zdecydowanie przydatnym gadżetem, który może w znaczny sposób poprawić nasze bezpieczeństwo w różnych sytuacjach! Warto więc się w nie wyposażyć – niezależnie od tego, czy chodzi się pieszo, biega czy jeździ rowerem lub motocyklem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here