Skuteczne metody na pozbycie się przebarwień na twarzy

0
2368

Piękna, jędrna, gładka i świetlista skóra – któż o takiej nie marzy. Moda na idealną – niczym u lalki, cerę, przywędrowała z Korei Południowej, gdzie porcelanowa gładkość i promienna jasność skóry twarzy jest wysoko ceniona, a komplementy na temat stanu skóry są na porządku dziennym. Dążenie do ideału wydaje się nieuzasadnione i nierealne? Nic z tych rzeczy, dynamiczny rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej przyczynił się do popularyzacji licznych zabiegów, takich jak peelingi, oxybrazje czy laseroterapia, poprawiających stan skóry, przywracających jej młody wygląd oraz redukujących przebarwienia.

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień na twarzy?

Do głównych wrogów stanu skóry należy przede wszystkim promieniowanie UV. Nadmierna ekspozycja na słońce jest – nie dość, że już zupełnie niemodna – to wręcz niewskazana, a nawet niezdrowa. Aby uchronić skórę, zaleca się stosowanie wysokich filtrów, a jeśli to możliwe, całkowitą rezygnację z opalania, także w solarium. Do innych czynników wywołujących przebarwienia trzeba zaliczyć: palenie tytoniu, zażywanie niektórych fotouczulających leków lub ziół, wahania hormonalne (problem ten szczególnie dotkliwie dotyka kobiety), przebyty trądzik, a także zanieczyszczenie środowiska. Szacuje się, że około 30% kobiet po 30 roku życia i aż 90% po 50 roku życia boryka się z mniejszymi lub większymi skazami na skórze. Nic zaskakującego – ciężko całkowicie wyeliminować spaliny i smog z centrów miast.

Jak się pozbyć przebarwień na twarzy i zachować młody wygląd skóry?

W gabinetach kosmetycznych na terenie całego kraju, dostępnych jest kilka metod usuwania przebarwień, o różnej intensywności i zróżnicowanych efektach. Na którą się zdecydować? Warto poznać zalety każdej z nich i wybrać najwłaściwszą dla siebie:

Derma Peel Pro Brightening – terapia niwelująca przebarwienia

Jest to zabieg z zastosowaniem sprawdzonych kosmetyków marki Skeyndor i ma za zadanie zniwelowanie przebarwień. Ma charakter silnie złuszczający i rozjaśniający, a zastosowane w nim preparaty oparte są o działanie naturalnych kwasów owocowych. Jeden zabieg obejmuje kilka wyselekcjonowanych technik złuszczania,  a tego typu połączenie daje naprawdę zauważalne efekty.

Infuzja tlenowa – połączenie technologii tlenu hiperbarycznego z łagodzącym serum

W trakcie zabiegu odpowiednio stężony tlen aplikowany jest bezpośrednio na skórę, a aktywne składniki wnikają do jej głębi. Wnikające w skórę substancje aktywne przyczyniają się do jej lepszego ukrwienia, poprawy konturów twarzy, redukcji drobnych zmarszczek, kuracji ognisk trądziku oraz rozjaśnienia przebarwień. Stosowane w trakcie zabiegu serum z kwasem hialuronowym gwarantuje skórze młody wygląd, jędrność i gładkość. Głęboko nawilża i odżywia komórki skóry.

Laserowe usuwanie przebarwień – metoda nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna

Jest to zdecydowanie najnowocześniejsza, ale i najbardziej skuteczna metoda pozwalająca na całkowite pozbycie się przebarwień ze skóry twarzy oraz całego ciała. Optymalne efekty laseroterapii można osiągnąć po wykonaniu serii 4-5 zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Bezpośrednio po naświetlaniu skóra może być nieco uwrażliwiona: opuchnięta i zaczerwieniona, a plamy mogą wydawać się ciemniejsze. Jednak po upływie kilku dni zaczną blednąć, aż w końcu całkowicie znikną.

Na czym polega zabieg?

Wiązki  promieniowania laserowego po ekspozycji na skórę mają za zadanie odpowiednio rozmieścić  niewłaściwie nagromadzoną melatoninę. Rozbijają jej skupiska na mniejsze, wchłaniane przez organizm, cząstki. Co istotne, promienie lasera docierają do plam położonych zarówno tuż pod naskórkiem, jak i tych znajdujących się w głębiej. W salonach kosmetycznych Jean Louis David: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/terapia-na-przebarwienia/ usuwanie zmian pigmentacyjnych jest wykonywane za pomocą nowoczesnego sprzętu. Zabieg nie wywołuje skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny.

Jak się przygotować do zabiegu laserowego?

3-4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu

  • odstawić kremy oraz leki z retinolem, witaminą C, kwasami owocowymi;
  • wyeliminować leki fotouczulające;
  • unikać opalania (także w solarium);

1-2 tygodnie przed zabiegiem

  • unikać peelingów miejsc, które chcemy poddać terapii;
  • dobrze nawilżać skórę;

W takcie zabiegu

  • pamiętać o założeniu okularów ochronnych, gdyż promieniowanie laserowe może negatywnie wpłynąć na narząd wzroku;
  • nie zdejmować okularów aż do zakończenia naświetlania;

Po zabiegu

  • bezwzględnie nie wolno się opalać;
  • należy chronić skórę przed słońcem minimum 2 tygodnie po zabiegu;
  • stosować wysokie filtry UV;
  • często nawilżać skórę;
  • unikać podrażnień skóry kosmetykami na bazie alkoholu (w tym także perfumami), peelingami (chemicznymi i mechanicznymi);
  • stosować łagodne preparaty myjące, które nie powodują przesuszeń i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia.

Przebarwienia na twarzy i ciele na szczęście nie zagrażają zdrowiu, są jednak zagadnieniem natury estetycznej, na które coraz więcej osób zwraca uwagę. Na szczęście istnieje szereg metod, które pozwalają na redukcję tego problemu, a nawet na całkowitą eliminację przebarwień na twarzy. Profesjonalne zabiegi są niezwykle skuteczne i coraz szerzej dostępne w salonach kosmetycznych. Warto jednak pamiętać o codziennej pielęgnacji przeciw przebarwieniom, stosowaniu wysokich filtrów przeciwsłonecznych i stosowaniu zdrowej oraz zrównoważonej diety.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here