Przyrządzenia jedzenia – wybieramy akcesoria niezbędne w Twoim domu!

0
3097
Przyrządzenia jedzenia – wybieramy akcesoria niezbędne w Twoim domu!

Przygotowywanie jedzenia może być koszmarem, w końcu łączy się z nim konieczność planowania zakupów, obieranie i rozdrabnianie warzyw, przyrządzanie mięsa… Co zrobić, żeby przygotowywanie posiłków stał się chociaż trochę bardziej przyjemne? Wyposaż się w odpowiednią książkę kucharską i sprzęt, a gwarantujemy, że będziesz w stanie się przy tej czynności odprężyć.

Odpowiedni przewodnik

Ilu kucharzy, tyle ulubionych przepisów. Wybierając książkę kucharską kierujemy się przede wszystkim dietą. Warto jednak zwrócić uwagę również na trudność przepisów. Jeśli jesteś początkującym kucharzem, potrzebujesz szczegółowych porad krok po kroku. Jeśli wiesz już, dlaczego do rosołu sól dodajemy na końcu oznacza, że podstawy już znasz, więc możesz pozwolić sobie na bardziej wymagające dania.

Kuchenny „must have” – które sprzęty ułatwią Ci gotowanie?

Wybierając produkty do naszego zestawienia kierowaliśmy się przede wszystkim ich różnorodnym zastosowaniem. Pojedynczy sprzęt do jednej czynności, czy warto na to tracić miejsce? Lepiej wybrać takie urządzenia, które możesz wykorzystywać przynajmniej kilka razy w tygodniu niezależnie od tego, jakie danie przygotowujesz. Dlatego wybraliśmy:

Mikser

Oczywiście każde ciasto można ubić ręcznie, tak w końcu robiły nasze babki. Jednak używając miksera możesz spędzić nad tym nie pół godziny, a kilka minut. Dlatego idealnie puszyste naleśniki zrobić na szybkie śniadanie, a robienie biszkoptu nie skończy się bólem mięśni. Wybierając mikser z zestawem wymiennych końcówek, możesz jednocześnie wyposażyć się w blender czy urządzenie do zagniatania chleba.

Sprawdź ofertę mikserów dostępną w Neo24:

https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/miksery.html.

Maszynka do mięsa

Wydawać się może, że maszynka do mięsa nadaje się jedynie do mielenia mięsa – tak w końcu sugeruje jej nazwa. Oczywiście, jest to jej główne zastosowanie. Przypominając po raz kolejny starsze pokolenia kucharzy można zauważyć, że maszynki do mięsa od lat obecne są w naszej kuchni. Z tą różnicą, że urządzenia dostępne dzisiaj w sklepach do pracy nie potrzebują siły naszych mięśni. Korzystanie z maszynki elektrycznej sprawia, że twoje kotlety mielone czy gołąbki składają się z najwyższej jakości mięsa, bez potrzeby wkładania w to zbyt wielkiego wysiłku. Poza zmieleniem mięsa, w maszynce możesz również zmielić biały ser do delikatnego sernika, a także warzywa strączkowe do wegetariańskich pasztetów.

Maszynki do mielenia znajdziesz w naszym sklepie internetowym:

https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/maszynkidomiesa.html

Mini-piekarniki

Trudno Ci wyobrazić sobie funkcjonalną kuchnię bez piekarnika. Co jednak zrobić, jeśli w naszej kuchni pełnowymiarowy piekarnik zwyczajnie się nie zmieści? Dobrą alternatywą dla całkowitego braku piekarnika jest wybór jego wersji mini. Nie pozwala ona oczywiście zrobić bezy, która wymaga termoobiegu, jednak bez problemu ustawisz wyregulujesz temperaturę na tyle, by móc przygotować w nim ciasto. Jeśli lubisz pieczone mięso, wybierz urządzenie z wmontowanym wewnątrz rożnem – dzięki niemu wygodnie przyrządzisz pieczonego kurczaka.

Zobacz wybór mini-piekarników w Neo24:

https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/minipiekarniki.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here