Przesył danych w samochodzie

0
1260
Przesył danych w samochodzie

Większość nowoczesnych samochodów posiada rozbudowane systemy audio, które zawierają technologię bluetooth. Niestety, w starszych maszynach możemy nie spotkać takiego systemu. Z pomocą przychodzi nam transmiter bluetooth. Aby poznać jego działanie należy najpierw zwrócić uwagę do czego służy bluetooth.

Bluetooth to technologia przesyłające dane z jednego urządzenia do drugiego. Na początku było to jedyne wykorzystanie tego systemu. Z upływem czasu zostały wprowadzone nowe wersje, co pozwoliło na zwiększenie zakresu działalności. Teraz poprzez bluetooth możliwe jest przesyłanie danych, dźwięku a nawet głosu z mikrofonu. Oczywiście rozwiązań jest jeszcze więcej tak jak np. wyświetlanie wiadomości SMS i możliwość odpisania nie z telefonu tylko z urządzenia połączonego z komórką ale tą funkcje posiadają tylko bardzo zaawansowane sprzęty.

Wracając do transmiterów bluetooth. Tak jak powyżej, nie wszystkie samochody obsługują tą technologię. Gdy w radiu mamy wejście AUX lub USB, a nie mamy funkcji bluetooth, transmiter będzie idealnym rozwiązaniem. Urządzenie posiada nadajnik systemu bluetooth przez co może się łączyć np. z telefonami. Posiadanie takiego akcesorium da nam możliwość używania tylko podstawowych funkcji. Aby używać tych rozszerzonych najczęściej jest potrzebny ekran.

Transmiter nie jest drogim rozwiązaniem. Takie urządzenie można kupić już od 20 złotych. Istnieją również markowe transmitery ale ich cena może wynieść do 200 złotych.
Są dostępne różne wersje tzw. „bluetooth do radia samochodowego”. Można spotkać ze złączem do gniazda zapalniczki, tak jak jak powyżej napisałem na złącze jack (inaczej AUX) oraz USB.

Wszyscy użytkownicy starych systemów audio w samochodach powinni rozważyć zakup transmitera bluetooth do radia samochodowego. Daje on dużą wygodę i możliwości. Nie trzeba wcale wiele kabli aby np. móc słuchać swojej ulubionej muzyki ze smartfona. Wystarczy te proste urządzenie dzięki któremu można unowocześnić system audio starego samochodu za bardzo niewielką cenę.

motowydawnictwo.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzymierzalnia… Felg?
Następny artykułAudi Q3 spalanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here