Problemy z zajściem w ciążę to nie wyrok – bezpłodność się leczy

0
1597

Nikt nie wie lepiej, jak trudnym doświadczeniem jest niemożność spłodzenia dziecka, niż pary, które spotkała taka sytuacja, a które naprawdę pragną powiększyć rodzinę. Współczesna medycyna już od ponad 20 lat wspomaga leczenie bezpłodności. Klinika prenatalna Katowice to miejsce gdzie można przeprowadzić pełne postępowanie diagnostyczno – lecznicze.

Co klinika niepłodności oferuje pacjentowi?

Kliniki zajmujące się zaburzeniami płodności mają przygotowane kompleksowe programy, które są następnie dostosowywane do potrzeb jednostki.

Pierwszym etapem jest spotkanie z lekarzem, który będzie opiekował się parą podczas leczenia bezpłodności. Gruntowny wywiad pozwala zlecić potrzebne badania i ustalić metodę diagnozowania niepłodności, a następnie leczenia. Wszystkie potrzebne kroki przeprowadzane są na miejscu, w klinice prenatalnej Katowice.

Aby zdiagnozować przyczyny trudności z zajściem w ciążę stosuje się dostosowaną do pacjenta procedurę. Proponowane metody obejmują:

– kolposkopię, czyli obserwacja szyjki macicy, pochwy i sromu za pomocą urządzenia optycznego, pozwalając ocenić, czy w układzie rozrodczym nie występują niepokojące zmiany.
– ocenę rezerwy jajnikowej oraz badanie nasienia, które dostarczają informacji o ilości i jakości komórek rozrodczych obu partnerów.
– histeroskopię, czyli laparoskopową obserwację endometrium (błony śluzowej macicy) oraz macicznych ujść jajowodów.
– biopsję endometrium, która polega na uszkodzeniu błony śluzowej macicy w warunkach kontrolowanych. Dzięki takiej ingerencji macica staje się bardziej podatna na zagnieżdżenie się zarodka w jej ściankach.

Leczenie bezpłodności jakie stosuje klinika prenatalna Katowice pozwala wybrać metodę, która daje największe szanse powodzenia oraz jest w zgodzie ze światopoglądem przyszłych rodziców.
Klinika niepłodności stosuje 3 sposoby jej leczenia. Pierwszy to popularne zapłodnienie in vitro. Polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza ustrojem, w laboratorium, a następnie podaniu zarodka do macicy, gdzie będzie mógł się dalej rozwijać.

Zapłodnienie AneVivo przebiega in vivo, czyli wewnątrz organizmu. Stanowi najbardziej zbliżony do naturalnego proces, ponieważ już samo zapłodnienie przebiega w ciele kobiety.
Inseminacja to metoda polegająca na umieszczeniu w macicy nasienia w trakcie naturalnej lub stymulowanej owulacji. Nasienie może pochodzić od partnera lub dawcy. Z materiału pobranego od dawcy korzysta się wtedy, kiedy plemniki zawarte w materiale partnera nie spełniają kryteriów niezbędnych do zapłodnienia.

Tekst powstał we współpracy z http://www.gyncentrum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here