Naturalna witamina C – najskuteczniejszy kosmetyk

0
2116

Żyjemy w czasach kultu urody i młodości – troska o zdrowie idzie zatem w parze z troską o nienaganny wygląd. Poza innowacyjnymi zabiegami medycyny estetycznej oraz drogimi kosmetykami, konieczne jest wdrożenie zdrowego stylu życia. Jak zatem zachować młodość na dłużej? Niezbędne jest skomponowanie odpowiedniej diety, regularna aktywność fizyczna oraz redukowanie stresu.

Szczególnego znaczenia nabiera dieta, która pomóc może zachować młodość skóry. Aby tak się stało, konieczne jest dostarczenie wraz z dietą wielu cennych składników odżywczych, takich jak:

– witaminy i minerały

– nienasycone kwasy tłuszczowe

– aminokwasy

– antyoksydanty

W kontekście zachowania młodego wyglądu bardzo często wymieniana jest witamina C, która kompleksowo wspomaga zarówno nasz wygląd, jak i zdrowie całego organizmu.

Naturalna witamina C na straży młodego wyglądu

Witamina C to związek o wszechstronnej roli w organizmie. Jako silny antyoksydant witamina C neutralizuje wolne rodniki, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania młodego wyglądu. Wolne rodniki, których źródłem są zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie słoneczne czy syntetyczne dodatki w diecie czy kosmetykach uszkadzają strukturę skóry, przyspieszając procesy jej starzenia. Pojawiają się nieestetyczne zmarszczki czy przebarwienia, skóra traci jędrność i blask.

Kolejną rolą witaminy C naturalnej w organizmie jest wspomaganie syntezy kolagenu, czyli kluczowego białka budującego skórę, włosy i paznokcie. Dzięki temu witamina C zapewnia optymalną gęstość skóry, zapobiega utracie jej jędrności oraz spowalnia powstawanie zmarszczek. Wzmacnia ponadto strukturę włosów i paznokci. A dzięki wspomaganiu krążenia krwi, witamina C dba o optymalne odżywienie i dotlenienie skóry, co pozwala zachować jej nienaganny wygląd.

Witamina C spowalnia procesy starzenia się całego organizmu, ogranicza zachorowalność na wiele chorób przewlekłych. Wzmacnia serce i mózg, dba o zachowanie silnych kości i stawów – a to ułatwia uprawianie sportu i realizowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Wpływając pozytywnie na przyswajalność żelaza, witamina C zapobiega rozwojowi anemii, która obija się niekorzystnie na wyglądzie skóry, włosów i paznokci. I jeszcze jeden ważny aspekt działania witaminy C – pobudzając lipolizę, czyli spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu dba o utrzymanie nienagannej sylwetki i redukuje cellulit.

Więcej o właściwościach witaminy C na stronie cheers.com.pl/witamina-c-naturalna/

Ile witaminy C potrzebujemy, aby zachować młodość?

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C ustalone zostało na poziomie kilkudziesięciu mg dziennie – ale w dobie zwiększonego narażenia na działanie wolnych rodników to zdecydowanie za mało. Coraz częściej eksperci wskazują na konieczność przyjmowania znacznie większych dawek, sięgających nawet 1 g dziennie. Takie wysokie dawki naturalnej witaminy C pomagają odczuć wymierne korzyści prozdrowotne. Gdzie szukać naturalnej witaminy C?

Najlepsze źródła witaminy C w diecie to nie tylko cytrusy, ale także inne owoce – dzika róża, acerola, kiwi czy truskawki. Witaminy C dostarczają także warzywa – natka pietruszki, pomidory, papryka czy ziemniaki. W miarę możliwości należy unikać obróbki termicznej tych produktów, gdyż to zubaża je w ten cenny składnik. A dla pewności, że dostarczamy naprawdę wysokich dawek witaminy C zapewniających zachowanie młodości, sięgnij po suplement diety z witaminą C naturalną.

Mowa o preparatach nie zawierających syntetycznej witaminy C, ale wystandaryzowane ekstrakty owocowe. Wtedy poza witaminą C naturalną dostarczasz dodatkowo innych witamin czy antyoksydantów. Taka jest naturalna witamina C marki Cheers, która dostarcza łatwo przyswajalnych bioflawonoidów cytrusowych, selenu, kwasu elagowego oraz witaminy C w wysokich dawkach. Całość jest pozbawiona syntetycznych dodatków i kompleksowo wspomaga zdrowie i urodę. Regularne stosowanie takiej suplementacji pozwoli zachować młodość i nienaganny stan zdrowia przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here