Pielęgnację kwiatów – domowe sposoby

0
1331
rośliny

Kwiaty są nie tylko śliczną dekoracja dla naszego wnętrza, ale również jest to duży obowiązek. Do jednego z obowiązków należy np. podlewanie, pielęgnacja ale i przesadzanie. Kwiaty należy przesadzać  przesadzać co roku lub nawet częściej. Do tego dochodzi również walka z ewentualnymi szkodnikami. Nie można również zapomnieć o odżywkach do kwiatów, nawozach oraz odpowiedniej pielęgnacji.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/pielegnacja-kwiatow/

Jak dbać o kwiaty liściaste?

Kwiaty liściaste przede wszystkim należy zraszać, poza zraszaniem warto jest raz w tygodniu zafundować im kąpiel. Zastanawiacie się jak to zrobić? Zabierzcie swoje roślinki do łazienki. Wsadzacie je do wanny oraz oblewacie słuchawką prysznicową. Musicie jednak pamiętać o tym, że nie należy ustawiać mocnego strumienia wody, aby nie uszkodzić rośliny.

Kwiaty doniczkowe jak dbać? – fusy od kawy

Wiele ludzi stosuje fusy po kawie, które można od razu po wyschnięciu zmieszać z ziemią lub wyłożyć je na samą górę. Należy jednak uważać. Fusy wprost z ekspresu (np. przelewowego), mokre nie są wskazane. Mogą one w bardzo łatwy sposób zgnić. Może być to dla waszej roślinki wręcz tragiczne w skutkach.

Jeśli nie pijecie kawy możecie np. wybrać się do lokalnej kawiarni. Wiele miejsc (np. Starbucks) pozwala swoim klientom na zabranie fusów. Poza kwiatkami możecie taki fusy wykorzystać także do zrobienia kawowego peelingu DIY.

Pielęgnacja kwiatów domowych

Dodatkowo możecie przetestować inne metody, które z pewnością świetnie sprawdzą się dla waszych kwiatów. Poniżej znajdują się dwie opcję na taką domową pielęgnację. 

  • Woda po gotowaniu jajek – jeśli gotujecie jajka, nie wyrzucajcie skorupek do kosza. Wrzućcie do doniczek, a wodę odlejcie do butelki i odstawcie ją około na 3-4 dni. Jajka możecie oczywiście zjeść na śniadanie. Jest to prawdziwe zero waste. Po odczekaniu kilku dni wodą z butelki możecie podlać wasze kwiatki. Z pewnością będą wam za to wdzięczne.
  • Mleko – odrobine mleka możecie wykorzystać do pobrania kwiatów. Zalejcie butelkę/karton wodą no i tak jak w przypadku wody po gotowaniu odłóżcie ją na około 3-4 dni. Po upływie tego czasu podlejcie swoje rośliny taką miksturą i gotowe.

Zobacz też: http://www.workshopofnature.pl/zero-waste-co-to-jest-na-czym-polega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here