Narożniki do salonu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

0
1201
Narożniki do salonu. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Urządzasz przestronny salon? Potrzebujesz dużo miejsca do odpoczynku na co dzień? W takim wypadku oczywistym wyborem jest jeden z nowoczesnych narożników do salonu, jakie szturmem podbijają meblarski rynek. Za ich popularnością przemawia szereg zalet o których przeczytacie w niniejszym artykule. Dowiecie się z niego także na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego centralnego, salonowego mebla.

Dlaczego właśnie narożniki do salonu?

Spośród wszystkich mebli do salonu narożnik wyróżnia się kilkoma cechami. Przede wszystkim posiada dużą powierzchnię, gwarantującą możliwość odpoczywania na nim całej rodziny, a także posadzenia gości przy okazji różnego rodzaju spotkań towarzyskich. Jest to również mebel stanowiący dominantę stylistyczną dla całego wnętrza – z jego pomocą nadamy mu pożądany przez nas charakter. (O stylistycznej różnorodności narożników świadczy oferta wielu sklepów meblowych, jak choćby Outletu Meblowego, którego meble zobaczycie w tym miejscu: https://www.outletmeblowy.pl/meble-do-salonu/narozniki). Kolejną zaletę narożnika stanowi jego wielofunkcyjność. Wygodny do odpoczynku w dzień, na noc zamienia się w idealne miejsce do spania. Aby móc jednak cieszyć się wszystkim zaletami narożników, musimy przy ich wyborze uwzględnić kilka istotnych kwestii.

Rozmiar i funkcje

Jako największy (i najważniejszy) mebel w salonie, narożnik musi być idealnie dopasowany do rozmiaru wnętrza. Dlatego też musimy rozważnie dobierać miejsce, gdzie będzie stał tak aby nie utrudniał poruszania się po wnętrzu, zarówno w swoim codziennym, jak i nocnym wydaniu. Zależnie od rozmiaru przestrzeni wybierzemy mniejszy, lub większy model. Jako że narożnik to mebel rodzinny zdecydowanie lepiej stawiać na jego duże warianty. Jeśli nie jest to dla nas tak istotne, zawsze warto zdecydować się na mniejszą i często bardziej zgrabną sofę.

Musimy również zastanowić się, czy wybierany przez nas mebel ma nam służyć jedynie w dzień, kiedy to będziemy relaksować się na nim oraz przyjmować gości, czy też potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania? Jeśli interesuje nas ta druga opcja to przy rozważaniu konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na system rozkładania oraz jakość budujących go elementów, gdyż te często ulegają zużyciu sprawiając, że narożnik staje się mniej wygodny oraz trudny do rozłożenia.

Styl, czyli kolor i obicie

Reprezentacyjność narożnika, centralnego mebla w salonie, sprawia że kwestia jego stylu ma niemniejsze znaczenie, niż praktyczność. Pierwsza kwestia na którą musimy zwrócić uwagę to kolor, jaki koniecznie musi zgrywać się z resztą salonowej przestrzeni. Nie mniej istotny jest rodzaj obicia. Ma on wpływ nie tylko na to jak narożnik będzie komponował się w salonie, ale także na nasz komfort jego użytkowania. Jeśli zależy nam tym ostatnim warto sięgać po meble tapicerowane tkaniną. Są one zdecydowanie milsze w dotyku, niż skóra, czy też ekoskóra. Niestety do jej wad należy problem z usunięciem zanieczyszczeń. Zdecydowanie łatwiej doczyścić plamy ze skórzanego obicia. Inną zaletą skóry jest jej elegancki wygląd. O ile obicia materiałowe są bardziej uniwersalne, skórzane warianty pasują przeważnie do eleganckich, klasycznych przestrzeni, choć nie jest powiedziane, że nie będą komponować się również w nowoczesnych wnętrzach.

Tak więc przeglądając szeroki, rynkowy asortyment narożników do salonu musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak ich rozmiar w stosunku do naszego salonu, system rozkładania, a także kolor i rodzaj obicia. Dzięki ich uwzględnieniu i dopasowaniu do naszego wnętrza oraz naszych potrzeb, możemy mieć pewność udanego meblowego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here